Autor Zpráva
kajas
Profil *
Ahoj,
Potřeboval bych vypsat datum v téhle podobě dd.mm. z databaze. Mám vytvořenou tuhle tabulku v DB foto a potřebuji nějak z toho vytáhnou určité datum i počet návštěvníku za daný den. Aby to vypadalo nějak takhle: foto-vypis.

Mám už něco udělané,ale byl to jiné počitadlo,ale nějak podobně bych potřeboval udělat jak je toto.
zkoušel jsem tohle,ale nezobrazí se mi nic:



require "config.php";    
$vyber = MySQL_Query("SELECT * ,DATE_FORMAT(day_id,'%d.%m.') as day_id FROM counter_values order by day_id")
or die(mysql_error()); 

$hlavicky = $radky = '';
while ($zaznam2=MySQL_Fetch_Array($vyber)): 
  $hlavicky .= "<th scope='col'>$zaznam2[day_id]</th>";
  $radky .= "<td>$zaznam2[day_value]</td>";
endwhile;

echo "
  <table class='stats' rel='line' cellpadding='0' cellspacing='0' width='100%'>
  <thead><tr><td>&nbsp;</td>$hlavicky</tr></thead>
  <tbody><tr><th>počet</th>$radky</tr></tbody>
</table>";
Joker
Profil
kajas:
day_id je číslo a vstupem pro DATE_FORMAT je datum.
kajas
Profil *
takže:
$vyber = MySQL_Query("SELECT * ,DATE_FORMAT(datum,'%d.%m.') as day_id FROM counter_values order by day_id") 

pořád se nic neděje.
kajas
Profil *
píše mi to chybu Unknown column 'datum' in 'field list' tedy Neznámý sloupec 'datum'v 'seznamu polí'
Joker
Profil
kajas:
Tabulka nemá žádný sloupec jménem „datum“.

Ještě se zeptám, co vlastně ty sloupce znamenají? Po rychlém pohledu na screenshot mi to připadá takhle:
day_id = pořadí daného dne v roce
yestarday_id = pořadí minulého dne v roce, tj. day_id-1
week_id = číslo týdne
month_id = číslo měsíce
year_id = rok
record_date = Datum určené výše uvedenými sloupci.

Jestli to tak je, jsou všechny ty uvedené sloupce kromě record_date zbytečné.
kajas
Profil *
To mám počítadlo.To je na nic. Už tak dlouho se trápím s počitadlem.Nemůžu nikde najít nějaké dobre počítadlo,které by mi zaznamenalo počet návštěvníku za den,týden,měsíc a online.POtřebují to do administrace aby admin viděl statistiku.
pcmanik
Profil
Jednoducho budes mat tabulku s casmi, a nasledne si to vytriedis dotazmi na 30 dni, jeden den a mesiac. V ziadnom pripade nepotrebujes zadavat vsetko ostatne, tak ako povedal Joker
Keeehi
Profil
Hlavně je pěkná hloupost ukládat datum (resp. datum a čas) jako něco jiného než DATe (resp. DATETIME). <- samozřejmě, že to neplatí ve všech případech V tom už je ten problém. Máš špatně navrženou databázi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0