Autor Zpráva
JaroslavV
Profil *
Ahoj, poradí někdo zkušený?
Taps
Profil
JaroslavV:
a proč nepoužíváš cookie ?
H13
Profil
JaroslavV:
Pokud si chceš být 100% jistý. že se neztratí (např. ve firefoxu může být nastaveno, že se při uzavření prohlížeče vymažou všechy uložený data), pak je asi nejlepší je ukládat do databáze.
JaroslavV
Profil *
Taps:
S tím jsem nikdy nepracoval :( ani nemužu nic moc kolem toho najít
Keeehi
Profil
H13:
Teď jde o to, zda taky nepotřebuje, aby zůstala zachovaná i vazba na uživatele. Jediné, co mě napadá je využití flashe. Někde jsem četl článek, co za bordel v prohlížeči zůstává a cookie, které ukládá flash se prý mažou málokdy. Ovšem osobní zkušenost s tím nemám.

JaroslavV:
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=328 a další díly seriálu. Jde sice o starší články, základy se však nemění.
H13
Profil
Keeehi
Někde jsem četl článek, co za bordel v prohlížeči zůstává a cookie, které ukládá flash se prý mažou málokdy.

Google Chrome maže i flashový "bordel", resp. zobrazí link na stránku Adobe (Nastavení úložiště přehravače Adobe Flash), kde je možné vymazat i to co si ukládá flash (jak moc je to čisté, nevím)

V případě, kdy by ukládal do databáze, musel by mít i nějakou identifikaci uživatele. Příkladem může být košík, který je uložen v session a v databázi, pokud neexistuje session (tedy po zavření prohlížeče) a uživatel se přihlásí, pak se zkontroluje, zda v databázi nejsou informace o zboží, porovnají se se session, pokud je session prázdná a databáze plná, načtou se data z databáze.

Pokud by nepoužíval registraci pro uživatele, pak by každý uživatel musel při zobrazení stránky dostat speciální identifikační klíč (kombinace IP a jiných prvků), což by bylo celkem složitý a ne 100%

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0