Autor Zpráva
Jozin
Profil
Zdravím,

řeším takové menší dilema. V jedné aplikaci mi téměř každá třída obsahuje jméno a obrázek (tzn. settery a gettery pro jméno a obrázek). Udělal jsem tedy samostatnou třídu pro společné vlastnosti tříd. Ale když ji budu dědit v každé třídě, tak budu mít na mnoha místech násobné dědění a nelíbí se mi to, protože jsem zastáncem myšlenky (dědí se pro to, aby se třída specializovala). Další možností bylo udělat implementaci třídy... tzn třída používá mnou napsanou novou třídu, ale to se mi zase všude opakuje stejný kus kódu pro implementaci.

Doufám, že jste pochopili, co tím myslím. Jak by jste to řešili vy? Předem díky
joe
Profil
Můžeš udělat společného předka, obecně s názvem Object, kam dáš společné metody, pokud mají být pro všechny třídy stejné. Nevidím důvod to mít jako interface, kde bys to v každé třídě implementoval úplně stejně.
Pokud spolu třídy nijak nesouvisí, pak nezbývá asi nic jiného, než ty metody psát do každé třídy, aspoň tedy mě nic jiného nenapadá a o ničem jiném nevím.
Jozin
Profil
Blbě jsem to popsal. Nemám to jako interface, ale jako že metoda __get. A ten společný předek se mi nelíbí jak jsem psal. Hledám jiné řešení. Ale děkuji za reakci

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0