Autor Zpráva
Peet
Profil *
Ahoj lidi chtěl jsem se zeptat jestli je v tomto zápisu nějaký problém páč mi nechce zapsat do db prostě se nic nestane. Už si nad tim lamu hlavu dva dny předem dík za radu.

INSERT INTO movies(name,popis,zanr,url,rok,language,title,csfd,long) VALUES('zkouska','nejakej ***************************************************************','110')
meris
Profil
Ahoj,
1) chce se to dívat i na chyby co vypisuje MySQL a dotazy si vyzkoušet třeba přes PhpMyAdmin

2) chybu máš v počtu sloupců. Prvně v dotazu definuješ, že chces zapsat do 9 sloupců movies(...) a v samotném vkládání předáváš sloupce 3 data za VALUES
Peet
Profil *
zápis mám takto
$dotaz="INSERT INTO (name,popis,zanr,url,rok,language,title,csfd,long) VALUES('prom1','prom2','prom3','prom4','prom5',..........)";

$result=mysql_query($dotaz)


Ale prostě to nezapíše.. :( pokud někdo ví napište prosím zápis který je správný nebo chybu kterou v tom mám dííky
Spectator
Profil
co na to mysql_error()?
l564
Profil
Používej tento web od něj se toho hodně naučíš.
Insert / Vložit
Delete / Smazat
Update / Aktualizovat
Select / Vybrat (Vypsat)

<?php
$con = mysql_connect("localhost","peter","abc123");
if (!$con)
  {
  die('Could not connect: ' . mysql_error());
  }

mysql_select_db("my_db", $con);

mysql_query("INSERT INTO tabulka (vek)
VALUES ('$_POST['vek']')");

mysql_close($con);
?>
amon
Profil
Okrem toho, long je rezervované kľúčové slovo, preto ho treba uvádzať v backtick-och:
INSERT INTO tabulka (..., `long`) VALUES(...)
Sirion
Profil
Třeba nejsou ošetřeny speciální znaky. Ty se pro MySQL ošetří funkcí mysqli_real_escape_string, viz http://cz.php.net/manual/en/function.mysql-real-escape-string.php

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0