| Autor | Zpráva | ||
|---|---|---|---|
| Slapy Profil |
Dobry den,
prosimvas mohli by ste mi povedat ci mam tento kod napisany spravne? a ci by mal fungovat ak nie tak preco <?php
function odoslat_mail()
{
$to="Blake2556@gmail.com";
$predmet="Email";
$zprava="Skusobny email";
$head="From: wapy@biz\r\n";
$predmet = "=?utf-8?B?".base64_encode(znaky($predmet))."?=";
$head .= "MIME-Version: 1.0\r\n";
$head .= "Content-Type: text/plain; charset=\"utf-8\"\r\n";
$head .= "Content-Transfer-Encoding: base64\r\n";
$zprava = base64_encode(znaky($zprava));
return mail($to, $predmet, $zprava, $head);
}
odoslat_mail;
?>Podla mna by to malo odoslat email na Blake255@gmail.com s predmetom Email textom Skusobny email a ze prisiel od wapy@biz mylim sa? |
||
| HajekJirka Profil |
#2 · Zasláno: 24. 5. 2011, 12:36:47 · Upravil/a: HajekJirka
Slapy:
„a ci by mal fungovat ak nie tak preco“ No proč to prostě nezkusíš? Předposlední řádek máš špatně. Má tam být odoslat_mail(); |
||
| Slapy Profil |
#3 · Zasláno: 24. 5. 2011, 12:39:54 · Upravil/a: Slapy
HajekJirka:
Ja som to skusal ale nejde to ale malo by to ist nie? uu jj sry ale inak je to dobre? lebo tento kod som len vitiahol to najpodstatnejsie z asi 30 riadkov a som sa pritom pomilil na konci |
||
| panther Profil |
#4 · Zasláno: 24. 5. 2011, 12:40:51
Slapy:
„mylim sa?“ ano, mýlíš. Zkus si to, zapni si vypisování chyb. |
||
| HajekJirka Profil |
#5 · Zasláno: 24. 5. 2011, 12:46:26
Slapy:
„u jj sry ale inak je to dobre?“ Není. Nemáš definovanou FCI znaky(). (Řádek 8 a 12.) |
||
| Slapy Profil |
#6 · Zasláno: 24. 5. 2011, 12:48:57
panther:
pise mi to Warning: mail(): SMTP server response: 554 5.5.1 Error: no valid recipients in E:\LocalUser\wapy.biz\email.php on line 26 to znamena ze mam zle vyplnene $to, $predmet, $zprava, $head ne? |
||
| Slapy Profil |
#7 · Zasláno: 24. 5. 2011, 12:50:43 · Upravil/a: Slapy
aj ja jaj hosi tak kaslite na ten kusok kodu to som odpisoval a spravil som tam vela chyb toto je original kod ktori mi nejde:
<?php
function znaky($s)//funkcia na správne kódovanie e-mailu....
{
if (preg_match('#[\x80-\x{1FF}\x{2000}-\x{3FFF}]#u', $s)) // detect UTF-8
{
return $s;
}
elseif (preg_match('#[\x7F-\x9F\xBC]#', $s)) // detect WINDOWS-1250
{
return iconv('WINDOWS-1250', 'UTF-8', $s);
}
else // assume ISO-8859-2
{
return iconv('ISO-8859-2', 'UTF-8', $s);
}
}
function odoslat_mail($to, $predmet, $zprava, $head="")//funkcia co vyroby hlavicky e-mailu....
{
$predmet = "=?utf-8?B?".base64_encode(znaky($predmet))."?=";
$head .= "MIME-Version: 1.0\r\n";
$head .= "Content-Type: text/plain; charset=\"utf-8\"\r\n";
$head .= "Content-Transfer-Encoding: base64\r\n";
$zprava = base64_encode(znaky($zprava));
return mail($to, $predmet, $zprava, $head);
}
function overit_email($username, $email, $text, $eadresa)//funkcia na odoslanie registracneho e-mailu....
{
$predmet = $username; //predmet a-mailu
//text e-mailu
$zprava = $text;
$mail = $eadresa;
if (odoslat_mail($mail, $predmet, $zprava, "From: ".$email."\r\n")); //pouzi cs_mail a odosli....
}
if(isset($_SESSION['prava']) and $_SESSION['prava']==3)
{
$BudemeZobrazovat=true;
}
else
{
$BudemeZobrazovat=false;
}
if (!empty($_POST)) // už se odeslalo
{
$username=$_POST['meno'];
$email=$_POST['heslo'];
$text=$_POST['salt'];
$eadresa=$_POST['mail'];
overit_email($username, $email, $text, $eadresa);
}
if ($BudemeZobrazovat):?>
<form action="?q=email" method="post">
<input type="hidden" name="sent" value=""/>
<fieldset>
<legend>Formulár</legend>
<label for="meno">Zadaj predmet:</label>
<input type="text" id="meno" name="meno" size="20" maxlength="100"/><br/>
<label for="heslo">Tu bude napisane od koho to prislo:</label>
<input type="text" id="heslo" name="heslo" size="20" maxlength="100"/><br/>
<label for="mail">Zadaj email ktoremu to odosleme:</label>
<input type="text" id="mail" name="mail" size="20" maxlength="100"/><br/>
<label for="salt">Zadaj text:</label>
<textarea name="salt" cols="30" rows="10" id="salt"></textarea><br/>
</fieldset>
<input type="submit" name="send" value="Odošli"/>
</form>
<?php endif ?>tu nemam ziadne chyby nie? ono je tam zaroven nastavene aby to mohli vidiet len ty co maju dostatocne pravomoce ale v tom problem nie je ako som uz hore napisal co mi pise ked zapnem vypisovanie chyb btw nechcel som vam sem davat tento dlhy kod lebo je dost matouci ale v ten kratki som robyl narychlo a sfailil som to |
||
| HajekJirka Profil |
#8 · Zasláno: 24. 5. 2011, 13:03:17
Slapy:
Ten kod funguje. Řekl bych, že hosting nepovoluje odesílat maily. Zkus ten script nahrát na jiný hosting (např. wz.cz) a zkusit to pustit. |
||
| Slapy Profil |
HajekJirka:
jop diki toto som potreboval pocut pretoze mne ten script siel pol roka snad a zrazu nejde ale nechcel som sa hned obracat na poskytovatela sluzieb najprv som si chcel dat preverit kod profikmi Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je dost špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou a interpunkcí.
|
||
| Slapy Profil |
#10 · Zasláno: 24. 5. 2011, 13:06:44
Slapy:
ano každopádne to už môžete locknúť ďakujem za ochotu a za to že ste čitali aj nečitateľný text |
||
|
Časová prodleva: 15 let
|
|||
0