Autor Zpráva
dugisoft
Profil
ahoj, potrebujem radu. V coffeecup eshope po uložení produktov v košíku a ukončení procedúry platby sa zobrazí faktúra , ktorú nie je možné odoslať emailom a v ponuke je len vytlačiť . Ja potrebujem zohnať taký PHP script ,ktorý by umožnil zákazníkovi zobrazenú stránku odoslať emailom. Jedná sa mám dojem o stránku "cart.php" ktorá by mala byť odoslaná na moj email. V podstate je jedno o aku stránku ide, len ju doplniť o taký script kde by sa to vykonalo a aj zobrazilo tlačítko "Odoslať emailom" .

VEĽMI BY STE MI POMOHLI ! Diky !
Ernie
Profil
Dobrý den,
pochopil jsem správně, že si uživatel otevře tu stránku (kterou nemáte možnost měnit?) a pošle Vám její obsah mailem?
dugisoft
Profil
Asi tak. Eshop mi vygeneruje stranku s fakturou ked nakupujem a tato stranka ma jedinu moznost a to tlac dokumentu ktory sa neda priamo odoslat emailom mne ako majitelovi eshopu. Ja chcem najst sposob ktory by pridanim kodu do stranky cart.php zobrazil aj tlacitko odoslat emailom a samozrejme by to malo odoslat celu stranku emailom . Dik
Ernie
Profil
Kdysi jsem experimentovat s funkcí mail();, ale pak jsem přešel na knihovnu PHPMailer, která podporuje HTML emaily, takže můžete stránku odeslat emailem tak, jak je.
Ernie
Profil
Příklad:
<?php
require("class.phpmailer.php");
$mail = new PHPMailer();
$mail->SetLanguage("cz");
$mail->CharSet = "windows-1250"; //kódování
$mail->IsSMTP();
$mail->SMTPAuth = true;
$mail->Host = "smtp.seznam.cz"; //SMTP server
$mail->Username = "example@seznam.cz";
$mail->Password = "heslo";
$mail->SetFrom("odesilatel@example.com", "Jméno Odesílatele");
$mail->Subject = "Předmět zprávy";
$mail->MsgHTML($html_kod_stranky);
$mail->AltBody = $alternativniobsah; //obsah mailu pro klienty nepodporující HTML maily, např. strip_tags($html_kod_stranky);
$mail->AddAddress("prijemce@example.com", "Jméno Příjemce");
if(!$mail->Send()) echo "Chyba při odesílání mailu";
else echo "Email byl úspěšně odeslán";
?>
dugisoft
Profil
Ernie, diky za kód, vyzerá to slubne .Chcel som to skúsit ale narazil som na jednu vec: v riadku 13 ako MsgHTML by som musel zadat celý kód stránky,to by nebol problém, ale problém je v tom, že sa jedná o faktúru, ktorá je zakaždým s iným obsahom (počet a druh produktov,cena,adresa....atd -čo je súčastou html) a predpokladám,že samo sa to nenačíta -:). tento skript je možne použiť na stránku nemennú s konštantným html kódom. Alebo sa mýlim? Dik

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0