Autor Zpráva
regy
Profil
Zdravim,
Budu delat redakcni system, ve kterem pujdou online menit css javascript i php. Chtel jsem se zeptat, jestli je mozne upraveny php skript ulozit do mysql a pak ho nejakym zpusobem vyvolat tak, aby to nebylo brano jen jako text nebo se upraveny skript musi ukladat do souboru.php (pokud tedy php muze zapisovat do jineho php souboru, doufam ze jo :-)).
Predem diky, snad je to srozumitelne :-).
Budulinek
Profil
Tohle mi přijde jako dost krkolomné řešení. Ani CSS, ani JS a ani PHP bych do databáze neukládal. Pokud chceš dynamicky měnit vzhled či chování stránky, jde to mnohem legantněji. Možná pomůže, když trošku rozvedeš, co přesně bys chtěl.
_es
Profil
regy:
Budu delat redakcni system, ve kterem pujdou online menit css javascript i php.
To vyzerá na veľmi zlý návrh aplikácie.
regy
Profil
Trosku to rozvedu. Jednak se omloivam za hrubku v nazvu a za diakritiku. Ten system bude samozrejme umoznovat i proste vkladani textu pres whiswig editor atd. Ale cas od casu bude potreba vytvorit specialni formular atd. Pak bude nejjednodussi kdyz se uprava provede normalne v administraci, protoze je to rychlejsi nez hledat kde to je ulozene v compu a pak to prepisovat. Do mysql nacpu teda asi jen neco no :-). Jinak ten system bude pro cloveka ktery umi programovat ale ma malo casu a kdyz bude moci kod zmenit presne jak potrebuje, bude to pro nej nejpohodlnejsi. Samozrejme zakladni css a javascript bude normalne staticky ulozen na webu.
_es
Profil
regy:
inak ten system bude pro cloveka ktery umi programovat ale ma malo casu a kdyz bude moci kod zmenit presne jak potrebuje, bude to pro nej nejpohodlnejsi.
Nechápem, v čom by to malo byť jednoduchšie, než jednoduché skopírovanie súboru a na čo do toho ťahať databázu.
regy
Profil
_es:
No databazi to stejne bude pouzivat na ruzne metatagy, title, pozice v menu atd, takzd proto by se ten javascript a css mohl davat rovnou tam. Jde mi spise o to php jestli je tovubec provoditelne. A je to proste rychlejsi udelat to odkudkoli treba v mhd z mobilu nez se pripojovat na ftp a hledat tam ktery je to soubor a nebo na jakem radku je ten skript ;-).
nethor
Profil
Jde to pomocí fce eval(),
ale souhlasím s kolegy, snažil bych se to vyřešit jinak.
Budulinek
Profil
Využití DB na title apod. je zcela běžné. Každopádně nevidím žádnou přidanou hodnotu v tom cpát JS, CSS nebo dokonce php do DB. Jednak to bude nehorázná prasárna a druhak v tom nějak nenacházím potřebnou úsporu času. v DB to bude muset hledat tak jako tak.

Pak vyvstává hned několik otázek, pokud bys skutečně přistoupil k řešení ukládat vše do DB a CMS obsluhovat jen jakýmsi enginem, což by pravděpodobně bylo technicky možné nikoli však správné:

1, opravdu bude rychlejší tenhle přístup co se týče "hledání souborů a řádků kódu"?
2, při samotném psaní kódu bude chybět zvýraznění syntaxe, php IDE, ..., bude to opravdu pohodlnější?
3, jak často bude potřeba měnit zdrojové kódy a má vůbec smysl se tím zabývat?
4, není lepší a jednodušší zavést systém pluginů?
5, pokud dotyčný člověk chce měnit zdrojové kódy a nemá na to čas, proč se do toho vůbec pouští?

Nemyslím si, že by u jakékoli aplikace bylo nutné měnit JS, CSS nebo dokonce vytvářet php kódy každých 20minut. Z vlastní zkušeností vím, že je mnohem jednodušší, rychlejší a efektivnější otevřít si zdrojáky v "normálním" programu a upravit/dopsat vše potřebné tam, než to honit někde v MHD po mobilech. Takový kód pak určitě bude vysoce kvalitní.

No a pokud je to tak, že kamarád chce podobný výtvor proto, aby mohl "bezpracně" tuto aplikaci upravovat a šířit dál, což mi přijde jako jediná logická varianta užití, tak to snad ani netřeba komentovat...
Stano
Profil
regy:
Prečo si tam nedopíšeš aplikáciu, ktoré ti natiahne súbor ktorý chceš upraviť do textarey a tam to môžeš pomerne slušne upravovať. Aj keď upravovať takto jadro RSka mi príde dosť hardcore. Dáke pluginy themy a podobne veci ešte ako tak. Tak to má napr Wordpress ale poviem ti že to skoro vôbec nepoužívam. Možno tak v škole keď sa nudím medzi prednáškami.

ak to ale chceš používať na tvorbu formulárov tak nato by som písal aplikáciu kde si v prvom kroku naklikáš ako ma formulár vyzerať v druhom čo má robiť a v treťom ho publikuješ resp ti to vypíše taký kód/značku atď, ktorú keď vložíš niekam do článku/themy (hockam) tak ti to na tom mieste ten formulár vypíše. Takéto všeobecné riešenia sa dajú aplikovať na všetko, ale často krát to zato nestojí. Zbytočne komplikovaný kód, ktorý zaťažuje stránku.
regy
Profil
No neradte mi prosim ze je bezne title ukladat do mysql, nedelam web poprve. A ani mi nepiste jako novy navrh at to ukladam do souboru a pak to vypisuju pres textareu kdyz to pisu uz v dotazu :-). Jde o to, ze z vetsi casti moznost upravit primo kod vyuzita nebude a bude to opravdu jen obcas. Ale kdyz ja to prijde, tak prave neuakym pluginum se chci vyhnout. Formular stejne napisu v pspadu a pak ho tam jen zkopiruju. Ale kdyz bude treba upravit i obsah predtim nebo zatim, tak se proste otevre ten obsah vcetne skriptu zajistujici formular, ikdyby v te db melo byt jen include a zbytrk html. Slo mi o to jestli to jde a diky nethorovi za odpoved. Ostatni take za projeveni sve pritomnosti.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0