Autor Zpráva
Samo
Profil
Dobrý deň, mám nižšie uvedený zdrojový kód a chcel by som aby ak užívateľ vyplní nesprávne napríklad heslo, označilo toto pole červené a vypísalo chybnú hlášku (farbu si nastavím v css), avšak na to by som potreboval aby sa mi zmenil class, alebo niečo podobné
ďakujem za každú radu ;)
echo '<form name="setup" method="post" action="./install.php">';
echo '<table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" width="400px"><tr>';
echo '<td class="tbl1">'.$locale['002'].'</td>';
echo '<td class="tbl1" style="text-align:right"><input type="text" value="'.$db_host.'" class="textinput" name="db_host" style="width:200px"></td></tr>';
echo '<tr><td class="tbl1">'.$locale['003'].'</td>';
echo '<td class="tbl1" style="text-align:right"><input type="text" value="'.$db_user.'" class="textinput" name="db_user" style="width:200px"></td></tr>';
echo '<tr><td class="tbl1">'.$locale['004'].'</td>';
echo '<td class="tbl1" style="text-align:right"><input type="password" value="" autocomplete="off" class="textinput" name="db_pass" style="width:200px"></td></tr>';
echo '<tr><td class="tbl1">'.$locale['005'].'</td>';
echo '<td class="tbl1" style="text-align:right"><input type="text value="'.$db_name.'" class="textinput" name="db_name" style="width:200px"></td></tr>';
echo '</table><br />';
echo '<input type="hidden" name="step" value="1">';
echo '<center><input type="submit" name="sub_setup" value="'.$locale['006'].'" class="button"></center>';
echo '</form>';
Taps
Profil
Samo:
velmi šikovný je jquery validation plugin, viz např. http://programujte.com/?akce=clanek&cl=2009090500-jquery-plugin-validation-plugin-pro-snadnou-kontrolu-formularu
etexweb
Profil
<?
Include("MySQL.php");
If (empty($_POST['db_user'])){
    echo "<font color=\"#800000\">Nevyplnili ste uživateľa!</font><br>\n";
   }ElseIf (empty($_POST['db_host'])) {
    echo "<font color=\"#800000\">Nevyplnili ste databázu!</font><br>\n";
   }Else{
    echo "<font color=\"#008000\">Všetko v poriadku!</font><br>\n";
    mysql_query("INSERT...");
   }
?>

Samozrejme script musíš ešte spojiť zo zdrojákom, alebo chyby spraviť do premenných. A určite by som do poľa vložil value="<? echo $_POST['db_user']; ?>" aby uživateľ nemusel hodnotu zadávať. :)
Samo
Profil
.
Samo
Profil
Takže vyriešil som to týmto scriptom, ďakujem aj tak za nápady ;)

if (isset($_POST['sub_setup'])){
			if ($db_host == "") { $field_class[0] = "-error"; $field_error = $locale['700']; }
			if ($db_user == "") { $field_class[1] = "-error"; $field_error = $locale['700']; }
			if ($db_name == "") { $field_class[2] = "-error"; $field_error = $locale['700']; }
			if ($db_pass == "") { $field_class[3] = "-error"; $field_error = $locale['700']; }
}

echo '<center><font class="font7">'.$field_error.'</font></center><br />';
echo '<form name="setup" method="post" action="./install.php">';
echo '<table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" width="auto"><tr>';
echo '<td class="tbl1">'.$locale['002'].'<font color=#eb2c2c> *</font></td>';
echo '<td class="tbl1" style="text-align:right"><input type="text" value="'.$db_host.'" class="textinput'.$field_class[0].'" name="db_host" style="width:200px"></td></tr>';
echo '<tr><td class="tbl1">'.$locale['003'].'<font color=#eb2c2c> *</font></td>';
echo '<td class="tbl1" style="text-align:right"><input type="text" value="'.$db_user.'" class="textinput'.$field_class[1].'" name="db_user" style="width:200px"></td></tr>';
echo '<tr><td class="tbl1">'.$locale['004'].'<font color=#eb2c2c> *</font></td>';
echo '<td class="tbl1" style="text-align:right"><input type="password" value="" autocomplete="off" class="textinput'.$field_class[2].'" name="db_pass" style="width:200px"></td></tr>';
echo '<tr><td class="tbl1">'.$locale['005'].'<font color=#eb2c2c> *</font></td>';
echo '<td class="tbl1" style="text-align:right"><input type="text value="'.$db_name.'" class="textinput'.$field_class[3].'" name="db_name" style="width:200px"></td></tr>';
echo '</table><br />';
echo '<input type="hidden" name="step" value="1">';
echo '<center><font class="font1">'.$locale['009'].'</font></center><br />';
echo '<center><input type="submit" name="sub_setup" value="'.$locale['006'].'" class="button"></center>';
echo '</form>';

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0