Autor Zpráva
DarkMeni
Profil *
Ahoj, mám menší problém s vykreslením tabulek nebo oddílů ve firefoxu při generování například panelů includováním.
Když includuju nebo requiruju (vkládám) soubor PHPkem ve kterém je sem-tam nějaký skript a pak HTML, tak v případě že v echu bude tabulka tak se mi ve výsledku vykreslí ale asi o 20pixelů níž než by měla, třeba když dám nějaký dext před tu tabulku a přenačtu stránku tak tabulka zůstane na stejném místě, ale ten text se vykreslí správně, hned pod ten oddíl (u panelů tedy nahře tam kde má být) zatímco ta tabulka kterou tam chci by se nahoře vykreslila ale jak jsem řek, o 20pixelů pod oddíl a mám tam potom zbytečnou mezeru.

Snad někdo pochopí jaký mám problém, možná že to až tak moc do sekce s PHP nepatří ale mám podezření že je to kvůli vložení souboru ve formátu utf-8.
(CSS stylováním to není, protože jsem to ještě moc nenastyloval a jediný position tam je jako relative s topem -20 na tabulky aby jsem tam tu mezeru neměl ale toho se chci právě zbavit, protože u panelů mi to pomůže ale ve prostřed kde může být tabulka pod textem mi to udělá bordel).
- Ten oddíl je buňka tabulky.
- Dělá mi to toto ve firefoxu 4 beta (taky je možný že to bude kvůli prohlížeči), jiný prohlížeč nemam a explorer nemam rád tak sem se tam na to nekoukal.
> Teď nevim jestli jsem na něco nezapoměl nebo jestli jsem se neopakoval, jestli mě ale někdo pochopí a dokáže mi odpověďět tak mu předem děkuji.
Tori
Profil
DarkMeni:
mám podezření že je to kvůli vložení souboru ve formátu utf-8.
Není to BOM? Pokud ne, tak by se možná hodila živá ukázka.
DarkMeni
Profil *
Když už jsem napsal do této sekce a po tom co jsem si to teď přečet koukám že by sem to měl spíš dát do toho "otazníčku", tak se zeptám na něco i ohledně PHP co mě taky docela zajímá:
Jde includovat soubor s plnou adresou a dím "nakazit" script?
Například když někdo najde neošetřené místo, třeba i v GETU které pak zasahuje do skriptu a ten skript zruší, místo toho tam ale dá
include "http://jehostranka.cz/parazitnisoubor.php";
Tak já s PHP moc zkušeností ještě nemam ale jesti tohle jde, může se to někde zrušit?
DarkMeni
Profil *
BOM? Nějak se teď nechytám :-(
To je možnost utf-8 kódování? (s BOM a bez BOM)?
DarkMeni
Profil *
Tak jo, naštěstí jsem to psal v Notepadu++ a tam je změna kódování celkem snadná, bez BOM je to tam kde má být, dokonce o 20px výš protože sem nestačil odmazat "top: -20px" ale asi to bylo tím BOM, takže dík Tori!
DarkMeni
Profil *
Ne že by jsem se tu tímhle spamováním bavil ale ... Změna kódování (UTF-8[BOM] -> ANSI as UTF-8) sice pomohla, takže tabulky se vykreslí tam kde mají ale v zdrojovém výstupovém kódu (Ctrl+U) mi to udělalo něco co jsem fakt nečekal, takže CSS a JavaScripty mi to vesele vypisuje hned tam a oddíl s tělem je v jednom řádku, asi jako je to tady. Čím to? Když to dám zpátky na UTF-8[BOM] tak jediná změna bude ta s tabulkama ale zdroják se do pořádku nedá.
- PHPkovej zlom řádků používám (\n)
Má s tím někdo nějaké zkušenosti? Protože takle by se docela špatně opravovali chybky v HTML, třeba překlepy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0