Autor Zpráva
phpeasy
Profil *
Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat jak např. vyřešit z tohoto webu rovnou teto stranky www.ukrbu-padrino.cz/bar/fotoa.htm jak je tam vidět ta tabulka tak, jak udělat např. to že by se člověk přihlásil na určité stránce a dal by tam přidat a přidělal by se další řádek s jménem té galerie datumu a odkazu na novou stránku generovanou s prázdným obsahem. A pak by se udělalo nějak na té stránce(přihlašovací, administrace) uploudování fotek do toho prázdného obsahu a fotky by se tam za sebe přidávali jako je to v těch předchozích stránkách. Vím že jsou redakční systémy, ale takové hotové jako joomla atd. o ty mi nejde chtěl bych zjistit princip a něco se naučit a tohle by byl dokonalej příklad. Nemohl by mi prosím někdo osvětlit jak na to začít ? Popřípadě dát nějaké odkazy z čeho bych mohl čerpat? Taky by se mi hodil nějaký diagram s vysvětlením jak to vlastně funguje. Nebo neměl by někdo nějakou radu jak tohle vyřešit? Děkuji za odpověď
okolojdouci
Profil *
Jde o editaci a načítání dat na webu. Můžeš to řešit pomocí souborů (při pár desítkách nebo stovkách položek), nebo pomocí databáze (o hodně větší objemy informací). Začni na http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=328
phpeasy
Profil *
A může mi tu třeba někdo osvětlit jak třeba funguje to, že se ten řádek vlastně potom tlačítku vygeneruje a zůstane tam vlastně uloženej. Určitě to bude nějak přes cykly. Pro začátek mě zajímaá docela princip. Díky za odkaz hodí se.
okolojdouci
Profil *
Informace leží v tabulce v databázi. Řádky do databáze přidáváš pomocí INSERT (třeba po odeslání nějakého formuláře), načítáš je pomocí SELECT (na který navazuje nějaký cyklus, ano).
phpeasy
Profil *
Aha díky ještě jsem se chtěl zeptat, když mám třeba já nevim nějakej formulář, takovýty komentovací a dá se odeslat jak ví přesně polohu kam se to uložit? Na to se v dá do stránky nějáký include, který se napozicuje a to include to tam vygeneruje ? Díky za odpoved
okolojdouci
Profil *
Rozlišuj funkčnost a layout. Include funguje velmi zjednodušeně tak, že jakoby vytáhne kód z nějakého souboru (includovaného) a provede ho. Ať je v něm html nebo třeba nějaký výpočet. Poloha formuláře s tím nesouvisí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0