Autor Zpráva
Big_D
Profil
Zdravím,
mam tu script který všechny data z array dá do drop selectu a já bych potřeboval jestli by mi někdo poradil jak udělat abych ty data v array měl z MySQL

<?
function Mesice()
{
  $mesice=array(1=>"leden","únor", "březen", "duben", "květen", "červen", "červenec", "srpen", "září", "říjen", "listopad", "prosinec");
  echo "<select>";
  for ($i=1;$i<=12;$i++) echo "\t<OPTION VALUE=$i>".$mesice[$i]."</OPTION>\n";
  echo "</select>";
}

echo "<form>";
   Mesice();
echo "</form>";

?>



Chtěl bych aby místo měsíců v arrayi, bylo například dny z mysql tabulky, děkuji za pomoc
DarkMeni
Profil
Rovnou z databáze jako výsledek pole to nevim, a možná že jo ale já jsem to většionu řešil fukncí explode.
A když chceš projít celé pole tak je na to možná lepší použít foreach($promenna as $jina_promenna){echo $jina_promenna;}
U explode teď nevím tu syntaxi, jestli je dřív proměnná a nebo vyhledávaný výraz takže ti příklad asi neukážu.
Alphard
Profil
[#1] Big_D
MySQL extenze v PHP, funkce mysql_query() vrací v případě selectu resource na výsledek. Jednotlivá data lze získat funkcemi mysql_fetch_assoc() apod., viz manuál.
Jestliže si chcete data připravit do pole, projděte výsledek cyklem a postupně si to uložte. Jestli hledáte hotovou knihovnu pro práci s db, podívejte se třeba na dibi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0