Autor Zpráva
Big_D
Profil
Zdravím,
jednou jsem letmo zahlídl jak je 5 funkcí v jedné vlastní funkci tak jsem skusil něco takového udělalat, ale neznám moc syntaxy no prostě je chybné. Může mi někdo prosím opravit:

function protection($value)
{
     mysql_real_escape_string(stripslashes(strip_tags(htmlspecialchars($value))));
}


Používám to takto:
protection($_GET['id']);


Děkuji za rady
Michal Benda
Profil
Big_D:
no prostě je chybné

Co to znamená, že je to chybné? Vypisuje ti to errory nebo to jede vpořádku akorát to nedělá co chceš?

Syntaktickou chybu jsem neobjevil, spíš si myslím, že ta funkce není smysluplná a že může jít o chybu logickou... Například nevím, k čemu ti ta funkce je, když ti nic nevrací...
pcmanik
Profil
Big_D:
Inak ta funkcia je strasna ********, poriadne si precitaj, co ktora funkcia robi a potom si to nalezite uprav.
DarkMeni
Profil
Asi bude ve výsledku nějaký blábol protože se nejdřív zbavíš nebezpečných znaků, potom (stripslashes a strip_tags naštěstí nevim co dělají) to změníš celé na entity takže by ti třeba z:
" <Jmeno;> "
vylezlo:
" &lt;Jmeno\;&gt; "
Ale jestli to je to co chceš tak udělej aby ti něco vracela, takže před ten řádek funkcí dej například return.
function protection($value)
{
    return mysql_real_escape_string(stripslashes(strip_tags(htmlspecialchars($value))));
}
ShiraNai7
Profil
Big_D:
Ta funkce je totální blábol.
pcmanik
Profil
DarkMeni:
Ked nevies co to znamena, tak radsej sem ani nepis :D Robis zo seba hlupaka :D Ale inak ked si na tie funkcie kliknes, tak si o tom mozes precitat.
Alphard
Profil
Big_D:
Netřeba opakovat, že je to blábol. Pokud jde o ochranu proti škodlivému kódu, přečtěte si http://phpfashion.com/escapovani-definitivni-prirucka.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0