Autor Zpráva
lopikol
Npsal jsem si třídu a funkci na načítání tříd a zaregistroval jí pomocí:
spl_autoload_register()

Nyní mám ale takový problém. Třída je tvořena takto:

if (file_exists(DIR . '/' . $className . '.php')) {

require_once (DIR . '/' . $className . '.php');} 

Přijde mi to dost naprd, jelikož díky tomu musí být všechny třídy ve složce DIR a né např v DIR/Database/.

Mohl bych tedy poprosit o nějakou ideo jak to řešit lepé? Např nešlo by to lépe přes namespace?

Vytvořil bych si nějaké pole, kde bych definoval namespace a adresu k souboru a ten by se načetl.

'Database\Connection' => '/Database/Connect.php'

Pokud by to tak šlo, pomohl by někdo toto uvédst do praxe? Zkoušel jsem na téma loader něco hledat, ale většinou je to řešeno způsobem, který nehci.

Děkuji.
YoSarin
lopikol:
třídy můžeš mít pojmenované třeba 'Database_Connection.php' a v autoloaderu nahradíš '_' za DIRECTORY_SEPARATOR -> dostaneš to co chceš (Database/Connection.php)
Nox
lopikol:
Doctrine2 classloader? https://github.com/doctrine/common/blob/master/lib/Doctrine/Common/ClassLoader.php#L140

prakticky to snad není nějaký horor... změníš \ na / a je to

ještě jsem dočetl:
nemusíš si dělat pole, to je zbytečné - právě když máš takový pevný systém, tak je to zbytečné ... pokud vim tak do registrované funkce jde fully qualified name, takže jen změníš \ na /, prefixneš základní cestu a sufixneš ".php" (tyhle dvě už máš) a načteš

YoSarin:
už snad máme namespacy ;) co navrhuješ je o krok zpět za lopikolem
YoSarin
Nox:
To máme, ale já je ještě k ničemu nepoužil :) Tenhle systém mám zažitý a zatím jsem neměl důvod ho měnit :)
lopikol
Nox: Díky vrhnu se na to, kdyby něco, tak ještě napíšu. Jinak použiju to pole, jelikož bez něj by to bylo tak, že namespace = soubor a v některých případech mi to přijde zbytečné (např., když se jedná o abstract class)
lopikol
Mám takovou pokusnou třídu. Ale končí to chybou:
Notice: Undefined variable: this
Pokud $this vyměnim za AutoLoader, tak to jde.
Proč $this nejde použít?

class AutoLoader {

public static function autoload($class){

//...........
	}  

public static function register(){

spl_autoload_register(array($this, 'autoload'));
	}  
}

YoSarin
lopikol:
Protože jsi ve statické metodě a tam žádné $this neexistuje... zkus 'self' nebo 'static' (?)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0