Autor Zpráva
DarkMeni
Profil
Možná by jsem měl vědět co to znamená ale nevim, takže:
Dostal jsem hlášku:
Warning: Cannot use a scalar value as an array in /web/PHP/Languages/Czech.php on line 79
Warning: Cannot use a scalar value as an array in /web/PHP/Languages/Czech.php on line 80
Warning: Cannot use a scalar value as an array in /web/PHP/Languages/Czech.php on line 81
79. $login["name"] = "Jméno";
80. $login["pw"] = "Heslo";
81. $login["login"] = "Přihlásit";

Zajímavý je že takových proměn mam plno ale kecy to má jen u proměných $login, co je špatně u těch proměn nebo jejich hodnot?
Nebo spíš co to znamená scalarní hodnota? (S takovým slovem jsem se ještě nesetkal).
Tori
Profil
Tipla bych, že v $login byl původně uložený řetězec/číslo, a teď k té proměnné chcete přistupovat jako k asoc.poli, aniž byste ji nejdřív přetypoval na pole.

Skalární proměnná smí obsahovat pouze jednu hodnotu (řetězec, číslo, logická hodnota), na rozdíl od složených (pole, seznam, hašovací tabulka).“ (volný překlad z wikipedie). Vizte též datové typy v PHP.
DarkMeni
Profil
Po chvilce hledání jsem opravdu narazil na stejnou proměnou ($login) - byl v ní dotaz do mysql, děkuju.
Tori
Profil
PHP sice nevyžaduje deklarace proměnných, ale někdy je lepší jim před použitím dát nějakou prázdnou/neutrální hodnotu, když do ní pak chcete např. v cyklu něco zapisovat. Zvlášť když má proměnná nějaký příliš všeobecný název (vysledek, pole, cislo, row...) anebo člověk ví, že má ve zvyku recyklovat proměnné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0