Autor Zpráva
kubakoumak
Profil
Ahoj,
mám přejmenovávání souborů pomocí php. JS se mě ptá, jak se soubor má jmenovat. Zatím mám v js proměnou file2 a potřebuju mít v php proměnou $file2 s tím samým obsahem. Jde to nějak skloubit?

<?
$file = ( $_GET['file']);
echo "<script>

file2 = prompt(\"Jak chceš soubor $file přejmenovat?\", \"\");
document.write(file2);

</script>"
$vysledek = rename("$file", "$file2")
If ($vysledek)
   {
   echo "<joke>Soubor <b>".$file."</b> byl přejmenován na <b>".$file2."</b>.</joke>";
   }else{
   echo "<error>Sorry, soubor <b>".$file."</b> se přejmenovat nepodařilo nepodařilo.</error>";
   }
?>


/EDIT: Teď jsem si uvědomil, že php běží na serveru a js běží v klientovi - tohle logicky mezi sebou komunikovat nemůže, teda aspoň mě nic nenapadá. Má někdo nějaký nápad?
Jozin
Profil
Ahoj, zkus hledat Ajax. Ale nebylo by vhodnější udělat normální formulář v HTML?
johnl
Profil
Napadlo mě (nevím jestli to ale není blbost), že po přijetí dat z promt by se data dosadila do inputu skrytého formuláře, a ten se odeslal na server.. ;))
Jozin
Profil
johnl:
To by možná šlo, podle toho, jak to uděláš, ale pokud to uděláš, tak musíš ještě ten formulář odeslat... A to už je naprosto stejné, jako když uděláš html formulář s odesláním a zpracováním přez php. Naprosto bez JavaScriptu.
johnl
Profil
Jozin:
Souhlasím, určitě bych se spíš přiklonil právě k samotnému formuláři, ale co když má kubakoumak nějaký citoví vztah k promt a za každou cenu jej chce použít (já vím blbost :-D)? To už si teď musí přebrat on jak to udělá.. :)
kubakoumak
Profil
Ehm. Citový vztah, jo? :-D. OK, měl jsem k tomu pár důvodu, ale udělám to přes formulář. Neviděli jste totiž grafiku webu, a tam se to moc nevejde, ale dám to asi do vyskakovacího okna.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0