Autor Zpráva
Captcha
Profil *
Ahoj,

pořád píšou, že captcha je prolomena ale já jsem po dlouhém testování zjistil,
jak robot obrazek na 100% nepřečte. Jeho nejlepší shoda byla 5% a to byla určitě
náhoda, jelikož 5% shodu dosáhl tak max. 1 z 200 pokusů

Chci se zeptat, jestli to můžu nějak zpeněžit, peníze nemám a myslím si, že
sebelepší čtečka nemá absolutně šanci můj obrázek přečíst, uživatel úplně s
přehledem...

Díky za tip
Rellik
zpeněžit to určitě nepůjde. Každý si to vytvoří sám a není to vůbec složité. Čtení captchy uživateli je taky celkem jednoduché udělat . Já např. vedle obrázku s captchou přidal lupu, na kteru když uživatel najede myší, tak se mu zobrazí captcha ve větším rozlišení a s trochu jiným podkladem, takže čitelná je i pro "slepé"... Už to mám na webu cca 7 roků a žádný robot mi tam za tu dobu nic nenapsal... ;-)
http://firstpage.profitux.cz/?page=kniha (a není to jediná stránka, kde to je tak udělané...)
TomášK
Captcha:
Nevěřím ti, že bys dokázal objevit captchu, která zatím nebyla objevena. Testoval jsi ji zřejmě na jednom konkrétním robotovi, což také není moc vypovídající. Předpokládejme chvíli, že se ti to povedlo, ani tak si nemyslím, že by to šlo zpeněžit. Pokud někdo chce prolomit captchu, je levnější nechat ji přečíst člověkem (najmout si Inda nebo ji zkopírovat na svou stránku a nechat jiného uživatele, ať ji vyplní) než vytvářet robota, který ji přečte. Nicméně prodat se dnes dá leccos, třeba uspěješ.
Bubák
Něco vymyslet je, pokud se nepletu, jenom 10% úspěchu. Takže pokud bych chtěl řešení prodat, čeká tě mnohem více práce, než jsi doposud udělal.

Jedna z možností je dát řečení k dispozici zdarma pod vhodnou licencí, čímž se staneš známým a díky tomu poroste tvá cena na trhu práce, což je takové zpeněžení oklikou.
DoubleThink
Profil *
S výjimkou velkých homogenních ekosystémů typu phpBB, spamovací roboti CAPTCHA nečtou a ani se o to nepokouší. CAPTCHA má bránit cílenému útoku. A to by ta tvoje, Relliku, rozhodně nezvládla.

Pro běžnou ochranu komentářů stačí javascript.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0