Autor Zpráva
Mechanix
Profil *
|Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli se dá do formuláře přidat výběr do jakého souboru se formulář bude ukládat?
Děkuji za odpověď, přeji pěkný den
Alphard
Profil
Jak má takový výběr vypadat? Procházet soubory na serveru nelze, ale je možné např. vytvořit select se seznamem souborů, nebo zadávat jméno v textové podobě.
Mechanix
Profil *
Jo, myslel jsem tím výběrem ten select... Přesněji dělám něco jako seznamy součástek a každá má svou kartu, kterou chci upravovat a když vypíši formulář, tak uložit třeba do php souboru, ale vybrat z těch které jsou v tom vysouvacím výběru.
Jozin
Profil
Zdravím, nebylo by lepší mít na každé kartě odkaz upravit, kde se odkazem přenese název souboru, v kterém je karta uložena a data z něj se naplní rovnou do formuláře, takže je opravdu jen opravuješ? A nepotřebuješ pak všechno zbytečně vyplňovat znovu?

Btw nezkoušíš přemýšlet nad tím, nasadit databázi? Bylo by to jednodušší, než spravovat obrovské množství souborů.
Mechanix
Profil *
To tvé řešení Jozine je asi lepší no, ale já nechci přepsat staré údaje ale chci přidat nové, tamty ponechat. A s databází jsem ještě nedělal, mám co zlepšovat na php, ještě se učím :-) . A jak bych teda upravil určitej soubor přes stejný formulář?
Jozin
Profil
Mechanix:
Když bude formulář třeba na adrese: http://www.domena.cz/edit.php a na kartě budeš mít odkaz na http://www.domena.cz/edit.php?karta=zkouska, tak máš v $_GET['karta'] zkouska. A ty už to jen upravíš: $file = $_GET['karta'] . '.php'; třeba no a máš soubor, do kterého to bude ukládat. Respektive formulář bude obsluhovat PHP script, který nebude mít pevně daný název souboru, ale bude se generovat pomocí get.

Jen si dávej pozor na:
1) chybný vstup do GET
2) není-li odeslán GET vůbec
Mechanix
Profil *
Ok díky vyzkouším co se stím dá dělat a dám vědět jak to dopadlo.
Mechanix
Profil *
Sakra asi něco dělám špatně ale pořád se mi to ukládá jen do souboru ".php" : / bez názvu
Jozin
Profil
Mechanix:
jakou verzi máš PHP? Zkus zakomentovat ukládání a vypsat si jméno souboru.
<?php
var_dump($_GET['karta'], $karta);

Nezapomeň si zkontrolovat, jestli vůbec máš v adrese ?karta=hodnota.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0