Autor Zpráva
4li3n
Profil
Zdravím,

rád bych se zeptal, jestli nemáte někdo tip na nějakou externí aplikaci, která by se dala zakomponovat o vlastních PHP scriptů - mělo by to vést k tomu, že z obyčejné fotogalerie, kterou mám naprogramovanou, dostanu fotogalerii, která bude umět multiupload.

V tuto chvíli mám něco takového:
založím si galerii, vlezu do ní, zde mám již klasický input file, ze kterého vezmu soubor, pozmenšuji jak potřebuji, poukládám náhledy, originál, uložím data o obrázku do databáze (do jake galerie patri, popis, poradi atd....) a hotovo. Potřeboval bych vlastně to samé, jen aby to umělo po vybrání XX fotek udělat ten samý proces. Podmínkou je ovšem to, že bych nerad vybíral jednu fotku po druhé...

Díky za rady, tipy a případnou diskuzi proč ano, proč ne, případně i omezené řešení (zde bylo diskutováno něco přes JS, ale poslední "podmínka" jednoho vybrání naráz XX souborů tam nebyla splněna) :)
DarkMeni
Profil
Možná to někdo nepochopí stejně jako já, tak pro ujasnění: Vybrání XX fotek do jednoho file inputu nebo po vybrání fotky, přidat další input, a další atd?
To první je docela krutý, protože to umožní atribut multiple="true" který prohlížeč pozná prej až od HTML5 a nevim jak se pak dá k těm souborům přistupovat v PHP.
<input type="file" multiple="true" name="pictures" />

To druhý je zase složitější pro naprogramování v php a js (a k tomu docela nepohodlný, ale furt lepší než po odeslání každý fotky se vracet zpátky na upload) ale podporuje to víc prohližečů.
Jen tak mimochodem, ať se taky zeptám, ví někdo jak k více vybraným souborům do jednoho file inputu přistupovat a zpracovávat je?
hary28
Profil
Funguje to takhle :) máš třeba tento formulář, který odesíláš pomocí get

<form action="demo_form.asp" method="get">
Select images: <input type="file" name="img" multiple="multiple" />
<input type="submit" />
</form>


a po odeslání to vypadá třeba takhle
 img=body-bg.png&img=wrap-bg.png


více informací o tom máš zde Odkaz
DarkMeni
Profil
Edit:

Tak getem to asi nepůjde, chce to POST, tahání z $_FILES a za jménom inputu definici pole (nazev[]).
Tohle mi teda v print_r($_FILES['img']) vypíše vybrané soubory, snad je to dokáže i postupně narhát.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0