Autor Zpráva
RD
Profil *
Narazil jsem na následující problém:

Mám parametr za URL hledej.php?search=šašek

Pokud mám na serveru kódování dokumentu ve win-1250 echo $_GET[search]; zobrazí text správně, jamile ale změním kódování dokumentu na UTF-8 $_GET[search] vrací rozsypaný čaj... Jak dosáhnu toho aby i kódování UTF-8 běhalo správně?
halogan
Profil
iconv() zda dobre rozumim, ale nechapu to, kdyz odesilate nejaky query string, tak v tom kodovani, ve kterem je dokument, ne?

jinak urlencode() se hodi.
RD
Profil *
urlencode() jsem zkoušel to nepomůže, to vrátí %9Aa%9Aek a iconv() mi přijde nelogické, co když někdo zadá text do formuláře jiné kodování než 1250? nastavil jsem default charset na utf-8 a nic :(
Leo
Profil
Jaky default charset, ten se vam ted objevil odkud? Leo
RD
Profil *
default charset pro php a apache, už jsem v koncích tak jsem nacpal to UTF-8 všude...
RD
Profil *
tak už to mám, neodesílal jsem data z formuláře, ale jako test jsem je psal jen příkazové řádky, podkud to pošlu forumlářem, kódování je OK, uf, díky za váš čas, byla to moje blbost...
Leo
Profil
Default charset je lepsi nenastavovat, protoze pak muze Apache poslat jiny nez mate ve skutecnosti. Leo
RD
Profil *
jasně toho se držím, ale už jsem nevěděl kudy, moc dlouho nad tím sedím a už mi to nemyslí.... diky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0