Autor Zpráva
klaudius
Profil *
Dá se nějak jinak odkázat na předchozí stránku než přes javascript (history.go(-1))?
Nedal by se použít nějaký refferer?
Bude to fungovat vždy?
Leo
Profil
Zalezi cemu rikate predchozi stranka. Leo
thingwath
Profil
Úplně nejlepší odkaz na předchozí stránku je tlačítko zpět v prohlížeči. Celkem spolehlivé, má ho každý a umí ho použít :-)
Leo
Profil
"Celkem spolehlivé, má ho každý a umí ho použít :-)"

Az na ten posledni bod souhlas (rada lidi ho pouzit neumi). Leo
thingwath
Profil
Určitě to bude lepší než s nějakým bůhvíjakým prvkem na stránce co se snaží napodobovat tutéž funkci.
klaudius
Profil *
Zalezi cemu rikate predchozi stranka.
myslel jsem tim stranku, ktera se zobrazi, kdyz stisknu tlacitko zpet..



Da se v php zjistit odkud uzivatel prisel a podle toho nastavit, kam ma odkazovat ten odkaz?

$odkud_prisel = Nejaka_funkce;
echo '<a href="' . $odkud_prisel . '" >ZPET</a>'

Existuje ta Nejaka_funkce? Nebo nejaka superglobalni promenna?
klaudius
Profil *
Určitě to bude lepší než s nějakým bůhvíjakým prvkem na stránce co se snaží napodobovat tutéž funkci.

Nesouhlasím, nechci uvádět uživatele do slepé uličky.
Lukáš M
Profil
ad 1) vizte výše
ad 2) afaik ne
ad 3) ne, pokud má někdo vypnutý (nebo vůbec nemá) js...
Dero
Profil
$referer = $_SERVER["HTTP_REFERER"];
Leo
Profil
"myslel jsem tim stranku, ktera se zobrazi, kdyz stisknu tlacitko zpet.."

Tak to jedine JavaScriptem, v PHP bohuzel nijak a referer vam nepomuze. Leo
Timy
Profil
Leo
nešlo by to nějak takhle?
na jedné stránce si uložím $odkud_prisel=PHP_SELF (prostě ta stránka, na které zrovna je, nevím jestli to mám dobře zapsané) a na druhé stránce vypíšu

echo '<a href="' . $odkud_prisel . '" >ZPET</a>' // a znova uložím:
$odkud_prisel=PHP_SELF

(je to jenom teorie, tak mě když tak nebijte pls:-) každopádně to bude fungovat až na druhé stránce, nikdy ne na první)
Leo
Profil
Neslo. Jednak byste musel tu promennou odkud_prisel prenest do druheho skriptu, jednak predchozi stranka nemusi byt vubec z vasi domeny, muze se brat z kese, atd. Musi se to resit (pokud vubec) na strane klienta. Leo
klaudius
Profil *
proc mi refferer nepomuze?
Radek Hrabůvka
Profil
Nedal by se použít nějaký refferer? Bude to fungovat vždy? V Opeře nebo v nastavení proxy se dá refferer vypnout.
Fred
Profil
Radek Hrabůvka
V Opeře nebo v nastavení proxy se dá refferer vypnout No a co?
Vážený uživateli, vypněte si něco v nastavení, aby jsem Vám mohl nabídnout odkaz na předchozí stránku?
habendorf
Profil
Fred ???

Já myslím, že Radek Hrabůvka prostě jen vysvětluje, proč není referer spolehlivý.
Myslím žes to pochopil nějak naruby.
Fred
Profil
Aha, ajaj to se velmi omlouvám, to jsem fakt pochopil blbě ;-)
Leo
Profil
Referer vam nepomuze - nejde o to, ze ho muze blokovat fireewall ale taky a hlavne o to, ze proste zadny byt nemusi - pokud se na vasi stranku dostane uzivatel bez kliknuti na odkaz nebo odeslani formulare, pak proste zadny referer neni... Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0