Autor Zpráva
grovik
Profil *
Zdravím,

řeším takové dva problémy.
1. Potřebuji vypsat časy od nějaké hodiny (např: 6:00) po půl hodině (6:30,7:00,7:30) nějakou dobu to zkouším, ale výsledky s použitím strtotime jsou tak nějak nečekané. Nemá někdo vhodný hotový kousek? ;-). Na ukázku?
2. Potřebuji udělat interval mezi dvěma časi a ten pak rozdělit na stejně velké dílky. Například 7:00 - 9:00 rád bych zjistil délku v půl hodinách (tedy jejich počet).

Předem díky za nápady a rady.

PS: Vím že se to tu řešilo, ale z příkladů to nebylo příliš jasné. Řešení tady byla spíš matoucí než přehledná, proto se ptám.
petr 6
Profil
grovik:
Nemá někdo vhodný hotový kousek?
Mám, děkuji za optání.

Předem díky za nápady a rady.
Ad 1. Použij cyklus for, a do něj vypiš
strtotime("6:00 +".($i*30)." minutes")


Ad 2. „Potřebuji udělat interval mezi dvěma časi a ten pak rozdělit na stejně velké dílky. Například 7:00 - 9:00 rád bych zjistil délku v půl hodinách (tedy jejich počet).
Nejsem si jistý, jestli se ty dvě věty nevylučují, nebo jestli se nejedná jen o obměnu bodu 1 doplněním horního časového omezení (o kterém v bodě 1 nic nepíšeš).
grovik
Profil *
Děkuji pěkně! Ještě jedou a na stotisíckrát. Zkusím a uvidím. Zkoušel jsem podobný postup bohužel to počítalo jakési podivnosti.

ad2.
Myslím že ne.
Z DB vytáhnu od kdy do kdy a v jaký den tvá nějaká událost.
Pak potřebuji zjistit jak daleko v půlhodinách je to od začátku (tedy například od 6:00 a jak dlouhý interval to je. Podle toho pak ovlivním výstup.
petr 6
Profil
Ad 2. A co použít cyklus while (nebo klidně i for) a kontrolovat, jestlis už nepřesáhl tu horní mez

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0