Autor Zpráva
DarkMeni
Profil
Zdravím, dá se nějak zařídit, aby při provádění uploadu už byla načtená jiná stránka, ale bez používání nějakého flashe?
Například, když uživatel pošle formulář na zpracování a uložení souboru, a když je soubor velký, tak by nějakou dobu viděl prázdnou stránku, ale lepší by bylo kdyby už při zpracovávání byl na jiné stránce, takže se třeba 10MBitovej soubor uploaduje, ale on mezitím může sledovat buď průběh nebo něco jiného, ale aby nemusel čekat u prázdné stránky dokud se soubor úplně nepošle a nezpracuje.
Třeba, když klikne na odeslat, aby se zpracovávání přesměrovalo na jiný php skript, a aby se otevřelo nové okno ve kterém by měl být stav, kolik se už poslalo, kolik ještě zbývá, a jak dlouho se ještě bude přibližně posílat.
Takže mi jde o to aby byl upload někde schovaný, v tom okně, ve kterém by byl stav a stránka s formulářem by se jen přenačetla, otevřela to okno kde by měl začít upload a oznámila že upload může chvíli trvat, aby uživatel nezavíral to okno a že mezitím si může dělat co chce.
Darker
Profil
Co použít IFRAME? Formuláž by se posílal do IFRAME, uživatel by akorát nesměl opustit stránku. Pokud bys napříkla formulář načítal i s celým webem do rámce, mohl bys ho poslat nahoru do iframe.
Koncepce:
<hlavicka a tak dale><ramec>CELY WEB [zabira velikost okna prohlizece]</ramec><iframe - sem posli formular>
DarkMeni
Profil
Něco takového jsem chtěl, díky, ale furt tomu něco chybí, jak ten formulář poslat do nově otevřeného okna?
Nebo mu říct, aby po odeslání otevřel nové okno (okno, ne panel), a tady jen načetl jinou stránku, nebo tu samou ale aby ho nezavíral.
Zkrátka aby se zpracovával v jiném okně
Darker
Profil
Otevřeš okno, dáš mu jméno a pak formuláři jak target jméno okna.
Nebo otevřeš okno, přesuneš do něj formulář a dáš mu submit.
_es
Profil
DarkMeni:
Něco takového jsem chtěl, díky, ale furt tomu něco chybí, jak ten formulář poslat do nově otevřeného okna?
Stačí:
<form target=_blank

po odeslání otevřel nové okno (okno, ne panel)
To závisí od prehliadača, či ako nové okno otvára nový panel alebo nové okno prehliadača.
Dá sa ešte pomocou window.open otvoriť nové okno a formuláru nastaviť atribút target rovnaký ako názov nového okna otvoreného cez window.open.
DarkMeni
Profil
Aha, díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0