Autor Zpráva
DeeDeeX
Profil *
Zdravim,

potrebovala bych nakopnout, jakym zpusobem resit watermark a htacces, kdyz nechci dat vodotisk do vsech obrazku.

Kdyz chci nahradit vsechny obrazky obrazkem s logem, tak mi skript funguje (pouzila jsem script z http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=923&t=1061155)

Ale

Potrebovala bych dat logo jen do nekterych obrazku.(Do obrazku zbozi na kterych je akce)

Mam to namyslene takto:
u zbozi je nejaky obrazek. Jmenuje se zbozi.jpg. Pokud je na zbozi akce, zavolam obrazek akce_zbozi.jpg. Tento obrazek ve skutecnosti neexistuje, ale mel by se zobrazit obrazek zbozi.jpg + vodotisk.png

v htaccess jsem zkousela tohle


RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f 
RewriteRule ^obrazky/akce_(.*).(jpeg|jpg|png)$ watermark.php [QSA,NC]

s tim, ze ve watermark.php jsem upravila aby se jako podklad nebral obrazek akce_zbozi.jpg, ale zbozi.jpg

$path1 = $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].$_SERVER['REQUEST_URI']; 
$path = str_replace("obrazky/akce_","obrazky/",$path1); 
$image = imagecreatefromstring(file_get_contents($path));

ale kdyz ted zavolam obrazek akce_zbozi.jpg, tak se nezobrazi. Mam spatne zapis v htaccess?

(pro nahrazovani vsech obrazku jsem mela RewriteRule ^obrazky/(.*).(jpeg|jpg|png)$ watermark.php [QSA,NC] a nejsem si jista, jestli to akce_ nepatri jinam, ale uz jsem vyzkousela kdeco a nepomohlo to). A mozna je chyba uplne nekde jinde.

Nenapada nekoho, kde je chyba?

Dekuju moc za pomoc
jenikkozak
Profil
DeeDeeX:
Není efektivnější vytvořit obrázek s vodoznakem pouze jednou a uložit jej na server, než jej při každém požadavku tvořit znovu? Pokud by se vytvořil pouze na začátku akce, nebylo by nutno zasahovat do souboru htaccess vůbec.
DeeDeeX
Profil *
jenikkozak: Děkuju za radu. Pouvažuju nad tím.

Zatím jsem rozjela ten htaccess... byla to moje nepozornost. Měla jsem podmínku RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f
v htaccess dvakrát. Jednou před, jednou po zmíněném RewriteRule.

Pravidlo je správné a funguje, kdyby to někdo potřeboval použít :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0