Autor Zpráva
skrepyKOKO
Profil *
Ahoj,mám malej dotaz,jde nějak udělat,že bych nějakou stránku použil jen pro jeden web?dám příklad..
mám hostign třeba na test.cz a v ní index.php...
do indexu vložím require_once na test.php stránku z mého hostingu(např ahoj.cz)
jde nějak nastavit v tom test.php nebo index.php, aby ten require šel jen pouze pro ten test.ic.cz?a když by smazal ten require nebo změnil hosting test.ic.cz tak aby mu ta stránka nešla celá?... prostě taková pojistka kdyby náhodou ten obsah někdo zkopíroval tak aby mu to nešlo...
díky za vaše odpovědi a informaci:)
motik
Profil
skrepyKOKO:
no nevím jestli jsem tě dobře pochopil.. měj ale na paměti, že PHP pracuje na straně serveru! Napadá mě jedině ošetřit includovanou stránku "heslem":
include("stranka.php?heslo=xxx");

a soubor stranka.php:
if ($_REQUEST['heslo'] == 'xxx') ....
skrepyKOKO
Profil *
A jde nějak udělat že pokud ten include smaže tak mu ta stránka (celá) nepujde?
mě napadá že by to mohlo jít tak,že by se to dalo na nějaké stránky na serveru request nebo session,a jen na jednu stránku ten include...nevím no,spíš bych potřeboval abych to mohl řídit od mého webu,že bych tam měl seznam všech webu které jsem udělal,a prostě ten web by šel pokud by byl v tom seznamu,ale to by bylo asi složitý..:D
motik
Profil
skrepyKOKO:
leda neincludovat .php, ale použít třeba .ini.. Třeba si definuj do .ini nějaké potřebné hodnoty a pak je pomocí
parse_ini_file
použij u klienta.
--------------------------------------
Ale taky to není stoprocentní!
skrepyKOKO
Profil *
nj,ale co dělat když někdo bude mít free hosting?tak php.ini není...nebo on se dá vytvořit?nedá ne?
Darker
Profil
skrepyKOKO:
tak mu ta stránka (celá) nepujde
Mám nějaký pocit, že se tu někdo snaží někomu zavařit. Aby se to jednou nestalo tobě.

prostě taková pojistka kdyby náhodou ten obsah někdo zkopíroval tak aby mu to nešlo
Zkopíroval PHP?

že bych tam měl seznam všech webu které jsem udělal
Jsi přesvědčený, že pokud si nedokážeš zabezpečit zdrojový kód, dokážeš udělat kód, který budou lidé krázs a pokoutně si posílat?

Jinak se kód dá zabezpečit zmatením (obfuscation) a vložením různých potvůrek. Rozhodně se ale spolehni na to, že když někomu pošleš web a on to tam objeví, už ti věřit nebude.

A jde nějak udělat že pokud ten include smaže tak mu ta stránka (celá) nepujde?
Ano, nadefinuj v INCLUDE proměnnou a pak v kódu kontroluj existenci.
motik
Profil
skrepyKOKO:
nj,ale co dělat když někdo bude mít free hosting?tak php.ini není...nebo on se dá vytvořit?nedá ne?
prošel sis v manuálu co ta funkce vůbec dělá?

ale souhlasím tu s Darker, nevěřím, že kód bude tak kvalitní, že by měl někdo potřebu ho krást

Zkopíroval PHP?
on tím spíš myslel, že si ty scripty něko nakopíruje i na jiný hosting a bude provozovat dva weby.

tak mu ta stránka (celá) nepujde
toto jsem pochopil, že nepůjde ta kopie
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ale nadruhou stranu když zrovna tobě nepůjde hosting (server), tak nepůjde i klientovi, což je takový trošku jak bych to nazval.... pokud nechceš, aby tvoje kódy někdo kopíroval, tak je klientovi vůbec nedávej a spravuj mu i hosting (ale i to není stoprocentní)
jenikkozak
Profil
skrepyKOKO:
prostě taková pojistka kdyby náhodou ten obsah někdo zkopíroval tak aby mu to nešlo...
Nezapomeň si to ošetřit z právního hlediska. Pochybuji, že by se takto na kód vztahoval autorský zákon, takže by sis to asi tímto způsobem chránit neměl. Pokud si někdo u tebe objedná skript, který bude dělat to a to, a ty mu do toho bez jeho vědomí strčíš nějaké „kurvítko“, tak ho podvádíš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0