Autor Zpráva
fleury16
Profil
Dobrý den,
chci se naučit PHP a chci si tedy koupit nějakou dobrou a novou knížku. Procházel sem diskuze ale nemůžu si vybrat vše říkají něco jiného a proto žádám o radu jako knížku si pořídit a popř co říkáte na tuhle ???

http://knihy.cpress.cz/php-5-a-mysql-5.html#
Alphard
Profil
Máte již zkušenosti s programováním, nebo začínáte?
fleury16
Profil
no tak trochu umím js a php maličký kousek asi by se dalo říct, že spíš začínám kniha vy tedy mela být od začátků
Alphard
Profil
O současných knihách pro začátečníky bohužel nemám přehled, zkuste se podívat do kategorie Návody, články a knihy. Poměrně často se doporučují spíše webové tutoriály, kterých (především anglických) je dostatek. Po získání aspoň nějakých zkušeností se podívejte spíš po knize, která popisuje objektový přístup.
Petr ZZZ
Profil
fleury16:
Sám PHP neovládám a knihu neposoudím, ale zdá se, že nedávno vyšlá kniha Jakuba Vrány 1001 tipů a triků pro PHP se setkala s dobrým ohlasem. Zda je vhodná spíš pro pokročilé nebo i pro začátečníky, netuším.
Rellik
Profil
Z vlastní zkušenosti bych knihu spíše nedoporučil. Taky sem si v mých začátcích koupil jednu doporučovanou knihu a těšil se, že se v začátcích zdokonalím. Bohužel kýžený výsledek se nedostavil a knížka nesplnila mé očekávání. Spíš jsem v ní našel jen to co už sem věděl. Tak sem začal pátrat po internetu a hledal různé ukázky, návody, tutoriály, seriály... atd. A naučilo mě to o moc víc než knížka. Nejlepší učení je pokus - omyl. Stáhnout si nějaký script a zkoušet co která funkce dělá + manuál PHP ( http://cz.php.net/manual/en/index.php ), kde je každá funkce popsaná. Můžu říct, že v programování PHP jsem pokročil až po různých pokusech s hotovými scripty a nemám teď většinou žádný problém něco i složitějšího naprogramovat. :-)
Ugo
Profil *
Knížka je na nic, v tý nefunguje ctrl+c . Ohledně začátků je spousta jednoduchých seriálů, dobrej a dlouhej je třeba na linuxsoftu tušim. Ohledně mysql hledej mm.gene.cz a linuxsoft a jedny z nejlepších webů maj češi hlavně kvůli jakpsatweb.cz .. takže to tady.
Samozřejmě je i dost lidí kteří ti se začátkami pomohou, já bych se třeba nebránil, aspon bych se tak nenudil ;)
..z knížek tak toho Vránu, nevím co tam všechno je, ale Vrána je prostě velkej pták a jeho styl je asi nejlepší, jako jeden z milionu totiž uvažuje v logice a ne v pojmech z wikipedie.
Ben
Profil *
mě pomohla tato knížka(http://knihy.abz.cz/prodej/php-5), jsou tam praktické a hlavně funkční ukázky pro úplného začátečníka. Již zmiňovaná knížka od Jakuba Vrány není vhodná pro úplné začátečníky. Ale pokud se chceš php věnovat, rozhodně za to stojí. Takové množství know-how, za tak malé peníze jsem nikde neviděl.
Petr ZZZ
Profil
Ugo:
Knížka je na nic, v tý nefunguje ctrl+c .
Je otázka, zda je to za všech okolností nevýhoda. Učení jde rychleji, když je člověk nucen místo kopírování psát. Když jsem se začínal učit HTML, snad rok jsem kopíroval tento řetězec: <a href=""></a> – než jsem si troufl to psát zpaměti (bál jsem se, že udělám chybu, kterou pak budu pracně hledat) a než jsem zjistil, že je rychlejší to napsat místo zkopírovat z nějakého souboru, který musím nejdřív otevřít. Kdybych byl nucen to pokaždé opisovat z papírové předlohy, asi bych se to naučil rychleji. :)
Ben
Profil *
Petr ZZZ:
Přesně toto je mi můj případ. Taky toho lituju. Stačí jen vydržet a najednou zjistíš, že to umíš :-)
Keeehi
Profil
Ugo:
Knížka je na nic, v tý nefunguje ctrl+c
Že nefunguje ctrl + c je z 80% výhoda. U knížky pro začátečníka stejně 10ti stránkové přepisy scriptů nebudou. Navíc poměrně dost knih má přiloženo CD se zdrojovými kódy, nebo je tam odkaz, na kterém se dají tyto kódy stáhnout. U knih je už větší nevýhoda v absenci Ctrl + F.

Knihy jsem měl jen 2 a dnes vím, že naprosto zbytečně. Ani jednu ze zmiňovaných knih jsem nikdy v reálu neviděl, takže nemohu posoudit, ale obecně mám odpor ke knihám typu xxx tipů a návodů pro yyy ovšem Jakub Vrána není žádný břídil a četl jsem i dobré ohlasy na tuto knihu, takže špatná by být neměla.


Já jsem se PHP naučil nejspíše na linuxsoftu. Seriál je je sice dnes zastaralý, pro začátečníka pořád aktuální. Základy se totiž moc nemění. Velkým zdrojem informací je http://php.net/ a jeho pravé horní políčko pro vyhledávání. No a nakonec je tu djpw.cz, kde když se budeš inteligentně ptát, jistě ti někdo odpoví (většinou dost rychle {a to i v pozdních nočních hodinách }).
tatyalien
Profil
Já jsem si kdysi koupil: "Velká kniha PHP a MySQL 5 - kompendium znalostí pro začátečníky i profesionály", je dobře napsaná... Ale spíš pracuji s internetem a vyhledáváním... ale každopádně k té knížce se občas vracím, nějaké funkce tam jsou lépe vysvětlené.
Spectator
Profil
tatyalien:
Já jsem si kdysi koupil: "Velká kniha PHP a MySQL 5 - kompendium znalostí pro začátečníky i profesionály
Také jí mám a často ji mám otevřenou na stole a listuji. Když v ní člověk delší dobu pracuje, nepotřebuje už ani ctrl+f, ale už ví kde co hledat.
Jen mi v ní občas chybí příloha s nějakým souhrnem apod.
Anonymní
Profil *
fleury16:
http://knihy.cpress.cz/php-5-a-mysql-5.html#
Nedoporučuji, mám jí doma a přečetl jsem jí celou a skoro nic jsem z ní neměl. Když jsem si koupil mistrovství v php tak jsem po pár stranách věděl víc než po celé tvojí vybrané knihy.
oop
Profil *
Možno nie je dôležitá až tak ta kniha ako samotná motivácia. Napríklad ako poukázal Petr ZZZ na <a href=""></a>, tak ja osobne som to vyriešil tak, že som si vytvoril funkcie na generovanie html a pritom som sa naučil viac než z ktorejkoľvek knihy.
Príklad:
function A($Href, $Label, $Target='_self', $Title='', $Attr='') {
	/***	Targets: _blank | _parent | _self | _top */
	if(empty($Title)){
		$Title = $Label;
	}
	return '<a href="'.$Href.'" target="'.$Target.'" title="'.$Title.'"'.$Attr.'>'.$Label."</a>";
}
tatyalien
Profil
Spectator:
jj je to dobrá knížka a dobře popsaná... ale poslední dobou spíš koukám do manuálnu na webu (php) když něco potřebuji, teprve až se mě to nedaří najít tak si řeknu, že jsem něco takového tam viděl a jdu hledat ala knížka...
Tori
Profil
fleury16:
Jestli máte v okolí větší knihovnu, tak můžete aspoň zběžně kouknout na několik různých knížek o PHP+MySQL a podle toho se rozhodnout. Mně vyhovovala např. „PHP a MySQL - rozvoj webových aplikací“ od Luke Wellinga a Laury Thomsonové (teď už si nepamatuju, jak podrobně tam byly vysvětlené základy PHP), nebo tato od P.Lavina pro základy OOP.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0