Autor Zpráva
PepazDepa
Profil *
Ahoj,

zjistil jsem nyní, že potřebuji ve svých statistikách dodělat jednu funkcionalitu, ale data, která se mají zobrazovat jsou uložená v jiné databázi (na stejném serveru) (k této db se přistupuji i pod jiným uživatelským jménem).

našel jsem zde téma: http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=9&topic=106750 ale ted mi není jasné, zda není tento postup již zastaralý.

Zatím dotazy mám takto:
$query = mysql_query("SELECT * FROM tabulka") or die(mysql_error());

podle odpovědí ve výše zmíněném tématu bych musel každý dotaz přepsat takto:
$query = mysql_query("SELECT * FROM tabulka", $spojeni1) or die(mysql_error());

nejde problém vyřešit nějak jednodušeji, abych nemusel přepisovat stávající dotazy (říkat jim, aby použili spojení1)?
Ugo
Profil *
Myslím že jde, připoj se nejprv k té méně používané databázi, k té pak používej dotazy s $spojeni2 a pak připoj tu primární. Nejsem si vůbec jistej jestli se pak bere to druhý připojení jako default, ale za zkoušku to stojí. ... tak sme to zkusil a je to tak, i když spoléhat by se mi na to nechtělo.
DJ Miky
Profil
Pokud funkci mysql_query nepředáš identifikátor spojení, vezme poslední vytvořené. Tedy řešením by mohlo být (nezkoušel jsem) nejdříve se připojit k té druhé databázi a pak teprve k hlavní. Pak dotazům do hlavní databáze nemusíš předávat identifikátor spojení - předáš ho jen těm několika, co přistupují ke druhé databázi.
djlj
Profil
Jsou s tím jen starosti, uvidíš, že je lepší to všude změnit. I tak budeš muset procházet celý kód. Navíc se to dá přece udělat v nějakém editoru hromadně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0