Autor Zpráva
Tori
Profil
Zdravím všechny. Jak obvykle řešíte takovouto situaci:

Mám na webu články, jejich texty čtu z DB. Uvnitř článků je dost odkazů na jiné stránky z tohoto webu. Jak tyto odkazy píšete?

1. Napevno <a href="rel.odkaz">
Nevýhody: i při malé změně používaných URL musím zkontrolovat všechny texty v DB. Problémy, pokud produkční web je na example.com/ a vývojový na localhost/weby/example.com/

2. BBCode značky + router, např: [!url]http://example.com[/url] vs. [route]modul=articles&id=78[/route]
Nevýhody: pokud se liší počet podadresářů k rootu produkčního/vývoj.webu, musí se bbcode překládat na výstupu => zpomalení, paměť atd.

3. ...?

Hledám něco jednoduchého, abych se nemusela starat o data, a jenom nechala články v šabloně zpracovat nějakou funkcí (helper v Nette). Takže něco jako ta druhá možnost, ale nějak šikovněji. Díky moc za radu.
Ugo
Profil *
píšu buď href=odkazovana_stranka/ nebo /odkazovana_stranka/ a v hlavičce mám base href ... bohužel sem zjistil že ani tohle neni optimální, nějaký starý IE s nim nepracuje správně.... ale s čim jo že xD
Tori
Profil
Ugo:
To by sice šlo, až na to, že všechny ostatní URL na webu generuju přes router, na adresy s jednou proměnnou částí mám helper v šabloně (=> 1x url a pak třeba 50x str_replace místo 50x nová url). Tohle je poslední místo, kde zůstaly pevné adresy, tak bych to chtěla nějak sjednotit, no.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0