Autor Zpráva
Scorpio1337
Profil
Ahoj.
Potřeboval bych vědět jaká metoda připojení do db je podle vás nejvíce optimalizovaná, jelikož předpokládám, že portál bude mít několik tisíc návštěv denně a když zajdu do extrémů, tak si každý návštěvník prohlídne třeba 100 stránek. Takže denně to může být 500 000 připojení k db.

Vhodné by možná bylo mysql_pconnect, ale četl jsem několik článků, ve kterých byly popsány chyby, které to může vyvolat (např. http://www.odik.cz/blog/mysql_connect-versus-mysql_pconnect/ ) a něco takového si nemůžu dovolit.

Jaký názor na to máte vy?

Děkuji za odpověď.
djlj
Profil
Spíš je to o návrhu databáze a optimalizaci dotazů, na to se zaměř víc. Popřemýšlej nad tím, který obsah může být statický a vyplatí se ho generovat jednou za čas místo při každém načtení stránky z databáze. A tak podobně, to je spíš na nějakou přednášku nebo delší povídání, co všechno se dá udělat pro lepší výkon. Já mám denně asi 3 a půl milionu připojení k databázi a 4 procesory jen s nějakými 8 GB paměti se v průběhu dne vesměs jen nudí ;).

Pardon, oprava, je to 3 a půl milionu dotazů, těch připojení bude asi míň, takže to bude zhruba ta něco jako ty píšeš ;).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0