Autor Zpráva
Leoš
Profil *
Dobrý den, nevíte někdo prosím, zda je možná kombinace stránkování vypsaných dat z MySQL databáze v php stránce s možností dále je řadit podle vybraného sloupce?
Například: Mám v databázi třeba 25 záznamů v tabulce se sloupci ID, SPOLECNOST, NAZEV a DATUM.
Již mi funguje toto:
Vypíšu data z tabulky seřazené třeba podle DATUM, zobrazeno je posledních 10 záznamů, navigací (stránkováním) se lze pohybovat po deseti až do konce. Takže mám seřazeno a stránkuji.
Protože jsem méně než amatér, pomohl jsem si cizí prací a zkombinoval tedy metodu stránkování uvedenou v seriálu o PHP na Linuxsoftu (http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=345) a tzv. tlačítka pro řazení sloupců od Jirky Koska z jeho knihy o PHP. Skript na řazení od Jirky Koska lze stáhnout na www.kosek.cz/php/ukazky.zip, kde ve zdroji souboru /db/index.php se nachází uvedený skript pro řazení (je třeba přizpůsobit k MySQL).

Bohužel, aby chodilo alespoň jedno z toho, musím zakomentovat buď řazení nebo stránkování. Dohromady ani ťuk. Jde mi vlastně o to, aby si mohl návštěvník po načtení stránky třídit záznamy dále podle libovolného sloupce sám a přitom aby bylo funkční stránkování. Je to vůbec schůdné tímto způsobem?
Děkuji předem za odpověď.
Hugo
Profil
Leoš

Pouzivej v sql dotazu klauzuli limit.
Napr. select * from table order by col limit x,10
kde x ziskas jako cislo stranky*10 a 10 je pocet prispevku na strance.
Leoš
Profil *
Díky moc, zkusím to.
Anonymní
Profil *
Leoš
Jak jsi ten skript Leoši upravil? Mě se to pořád nechce rozchodit....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0