Autor Zpráva
Anonym
Profil *
Zdravím.
Chci se zeptat, pokud máte nějaký systém (který využivají ostatní uživatelé) a pořád ho rozvíjíte - např. že upravíte nějaké chyby v souborech a tak..
Upravené soubory můžem nazvat např. aktulizací, tyto aktualizace potom dávate na svůj web (jakoby - webová podpora systému)..
Jak je to s verzemi? Každá úprava souboru znamená např. z 1.5 na 1.6? Vím, že řeším asi zbytečnosti, ale jen mě to zajímá, a chtěl bych v tom mít pořádek :)
Děkuji.
juriad
Profil
Většinou se využívá nějaký verzovací software, ve kterém se vytvoří repository (Repozitář) - centrum, ve kterém se shormažďuje veškerý kód, umožňuje práci několika lidem zároveň a zálohuje veškeré změny, které od začátku projektu proběhli a je možné se do kteréhokoli stavu vrátit. Mezi nejznámější patří starší csv, svn, mercurial, git.
Repository může obsahovat několik větví, například vývoj a produkce. Vývojář si pracuje na svém písečku a každou změnu commitne (zašle) do vývojové větve, tím se stav vývojové větve projektu povýší na novější verzi (nemyšleno ono 1.5, 1.6, ale prostě novější verze), až je stav dostatečně stabilní, přesune se balík změn do produkční větve a její aktuální stav se nasadí na server.
Vývoj může omezeně probíhat i v produkční větvi - tam spíše jen nutné opravy.
Za novou verzi se potom považuje až stav, který je dostatečně stabilní a tomu se přiřadí tag (štítek), například 1.6
Anonym
Profil *
Děkuji :) Něco takového jsem potřeboval..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0