Autor Zpráva
JoK1955
Profil *
Zdravím všechny...
mám dotaz a prosbu. Mám katalog knih a DVD, CD.... napsaný v php a MySql. Každá kniha je zařazena právě do jedné kategorie (pole tabulky k_kategorie) ... při editaci či vkládání nové knihy udělám selct box do kterého vyberu stávající záznamy z k_kategorie pomocí GROUP BY k_kategorie
	$sqlkt="select * from knihy  GROUP BY k_kategorie order by k_kategorie asc";
	$nactikt = mysql_query($sqlkt);
	WHILE($polekt = mysql_fetch_array($nactikt)) {
	IF($polekt["k_kategorie"] == $k_kategorie) {
	ECHO "<option selected value='".$polekt["k_kategorie"]."'>".$polekt["k_kategorie"]. "</option>\n";
       }
       ELSE {
	ECHO "<option value='".$polekt["k_kategorie"]."'>".$polekt["k_kategorie"]. " </option>\n";
       }
	}

....

Pokud chci vytvořit novou kategorii, mám vedle input text pole, kam novou kat napíšu...
  <INPUT TYPE="TEXT" NAME="k_kategorie_new" VALUE="">


Při ukládání má toto pole přednost.

Neporadíte někdo, pls, něco elegantnějšího? nedalo by se udělat select box, do kterého lze i vložit novou hodnotu?
Díky za rady JoK
joe
Profil
Ne, nic jako editovatelný select box neexistuje, musel by sis ho sám naprogramovat - například v JavaScriptu. Ale je to zbytečné. Pokud ti tam to pole vadí, nech si tam jen tlačítko "Přidat kategorii", po stisknutí se objeví nějaké "popup okno" (nastylovaný div) , kde se to pole teprve objeví.
JoK1955
Profil *
joe:
Díky moc. Myslíš, že bys mi mohl poradit s tím nastylovaným div? JoK
Tori
Profil
Možná by šel použít našeptávač?
JoK1955
Profil *
??? JoK
Tori
Profil
JoK1955:
Viz např.vyhledávání v googlu - text.input, ale jak píšete písmenka, tak vám to nabízí automatické dokončení slova. Tak by to šlo podobně - psal byste třeba "st" a nabídlo by vám to existující kategorie (staré tisky, strašidelné, strojařina, ...). Když byste napsal nějakou, co ještě není v DB, tak by se vložil nový záznam do kategorií. Technicky je to ajax + databáze, návodů najdete (i tu na diskusi) dost.
JoK1955
Profil *
Tori:
jj Díky moc... jen maličkost, nemám tabulku kategorií, všechno je v jedná tabulce jaxem psal na začátku. Stačí mi jedna kniha= jedna kategorie... JoK
Tori
Profil
JoK1955:
všechno je v jedná tabulce
SELECT DISTINCT `kategorie` FROM `tabulka`
JoK1955
Profil *
Tori:
jj to je lepší než GROUP... díky

JoK

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0