Autor Zpráva
Martin11
Profil
Dobrý den, mám jednoduchý obrázek ve tvaru centimetrové sítě. Dále mám 2 inputy pro zadávání výšky a šířky. Třetí tvoří textarea pro zadávání textu. A chci se zeptat, jak by to šlo udělat, abych zadal do pole výška třeba 5 a do šířky 10 (v cm), + napsal příslušný text, aby se ten jakýkoli text, co zadám, zobrazil v té síti s příslušnými rozměry.(třeba ahoj s výškou 5 cm a šírkou třeba 3 cm). Šlo by to nějak? Díky za rady
perwin
Profil
Martin11:
A to chceš, aby se ten celý text vložil jenom do jednoho políčka v síti nebo přes ty všechny pole nebo jak?
Jak velký má být ten text? Stejně vysoký jako ta pole v síti?
Martin11
Profil
Přes ty všechny pole klidně, nejlépe doprostředka, hlavně, aby ten zadaný text v té síti byl po odeslání zobrazen v té velikosti, co zadám.(př. výška= 5 cm; šířka= 4cm)
perwin
Profil
Martin11:
Tak jsem to teďka dopsal:
http://mujdesign.g6.cz/sit/index.html
Řekni, jestli to chceš nějak jinak, já to klidně upravím, času mám teď dost, nebo si to uprav sám.
Martin11
Profil
díky za tvůj čas, jestli teda máš ještě chvilku a chtělo by se ti do toho, tak prosím tě zkus, aby ten text měl ty rozměry, já síť mám hotovou, je to obrázek, ale potřeboval bych zadávat výšku a šířku textu, který by se do té sítě vkládal,ten obrázek je pořád stejný(mám to 10x10 čtverečků).
př. jak jsem uváděl, zadám třeba výšku 5cm a šířku 4 cm a ten text, který napíšu do textarey by se zobrazil v těch rozměrech. Víš něco jak jsi to udělal, ale obráceně. Obrázek zůstane stejný 10x10, ale měnit se bude pouze velikost písma do toho obrázku(max. teda aby to písmo nezabíralo celou síť, tzv. největší písmo by zabíralo plochu 8x8. Šlo by to? Díky předem
Jinak dneska už tu nebudu, takže bych ti odepsal až zítra. Ale kdybys na něco přišel tak, prosím tě, obnov jenom tu odkazující stránku. Podíval bych se na to zítra. Díky
perwin
Profil
Martin11:
To chceš, aby se ten text roztahoval podle zadaných rozměrů? Když potom zadáš, že ten text "Ahoj" bude mít rozměry 5x4cm, tak ti z toho textu vznikne taková placka.
Martin11
Profil
perwin:
Ok, je pravda, že by ten text mohl být jako placka, když se to přežene. Asi by bylo lepší měnit velikost textu jako celek - něco jako font-size. Ale šlo by to nějak udělat, že bys mohl manipulovat s tou výškou a šířkou zadaného textu?
perwin
Profil
Martin11:
O tom teda doopravdy nevím... zkus googlit. :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0