Autor Zpráva
fury
Profil *
Dobrý večer, mám problém s inludovaným souborem. Nevyhuzeje chybu nebo nic jinýho, ale ve zdrojovém kodě mi děla \t. Vymazal jsem veškerý obsah, zkoušel jsem předělat na utf8 / unix. Nic nezabralo, tak mě napadlo jestli se mu prostě jen nelíbí include funkce. Proto se chci zeptat jak to opravit. Nejde mi o to jak vypadá zdrojový kod, ale spíš o to, že to je chyba, která se mi projevu třeba v php xml.

Děkuju za Vaše rady
fury
Profil *
Ještě jenom dodat co vypisuje při vložení do php/xml: Chyba parsování XML: Na začátku externí entity chybí procesní instrukce xml
Řádek 1, sloupec 18:                 <?xml version="1.0"?><urlset xmlns="http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9">
-----------------^
Davex
Profil
fury:
Nic nezabralo, tak mě napadlo jestli se mu prostě jen nelíbí include funkce.
Prohlížeč zajímá jen výsledný kód a nezajímá ho, jak byl na serveru vytvořen.

Proto se chci zeptat jak to opravit.
Musíš najít místo ve svém skriptu, kde vzniká odsazení před <?xml version="1.0"?>.
fury
Profil *
nn, tim to není. Jsem proběhnul úplně všechno. Dlá to i v html kde pomocí php volám stejný soubor. Jen nechápu proč to dělá. Když dotyčný soubor celej vymažu, tak je chyba stále, ale pokud vymazu include_once napojeni, tak je vše o.k. Nechápu to
Davex
Profil
fury:
pokud vymazu include_once napojeni, tak je vše o.k.
Ten vkládaný soubor jsi zkontroloval? Nejsou znaky před <?php?
fury
Profil *
Nejsou! Prošel jsem všechno snad 100x a nikde chybu nevidim. Vůbec to nechápu
Davex
Profil
fury:
Vůbec to nechápu
A na diskusním fóru to chápat mají, když nikdo neviděl ani jeden řádek skriptu...
fury
Profil *
chytrá poznámka, ale už jsem psal, že v kodu není chyba. Nejsem úplný začátečník. Tahat řádky, které jsem několikrát překontroloval je asi nesmysl,ne?
fury
Profil *
mysql_pconnect($db_server,$db_login,$db_heslo);
mysql_select_db($db_jmeno);


Snad tady najdete problém já ho nevidím :-( Problém je někde jinde a furt nechápu kde. Jakmile zruším napojení na soubor a proměné vložím přímo na stránky, tak je vše vpořádku. Soubor je nastaven na win1250 znakovou sadu používám všude. Proto nechápu co se mu nelíbí
fury
Profil *
Chová se to jak BOM tam nemám (1250) ví někdo co jiného to může udělat? Když vše ukládám v 1250 a problém je jen při napojení na jeden soubor

Pokud někdo ví a poradí, tak smekám
php
Profil
zkus upravit
<?xml version="1.0"?>
na
<?xml version="1.0" encoding="windows-1250"?>
a pak sem hoď ještě řádek 17 a 18, protože jestli tu chybu máš z Firefoxu, tak gecko mělo/možná ještě má, bug v jádru a to že přehazovalo řádky a sloupce, takže místo Řádek 1, sloupec 18: to může být Řádek 18, sloupec 1: nebo další možnost zkusit otevřít soubor v nějakém hexeditoru(PSPad ho obsahuje třeba) a kouknout se jestli tam opravdu nejsou nějaké skryté znaky.

Dodatek: pokud byl soubor při založení v kódování utf-8 a teprv pak byl převeden na win1250, je tu možnost že byla převedena i BOM značka, ikdyž mizivá, záleží v jakým programu by se převáděl, už sem se s tím setkal (jednou :) ).
Davex
Profil
fury:
Prohrabal jsi i smetí za ukončovacími značkami ?> a zametl za nimi prázdné řádky?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0