Autor Zpráva
Horac
Profil
Zdravím, řeším takový problémek, chtěl bych, abyse mi při výběru ze submenu označovaly položky v hlavním menu.. Například, pokud vyber barvy->červená ab yse označila ta položka barvy :) Příklad stránek je k vidění na www.horac.vyrobce.cz

Tohle je v každé stránce zvlášt plus includy částí stránky:
include ("_rsrc/_top.php");
    if (!isset($_GET['page'])) { 
    $page = "one"; 
    } else $page = $_GET['page'];    
    include ("_rsrc/_menu.php");
    include ("_rsrc/_counter.php");

Tady je samotná podmínka:

echo "<li><a ";
if ($page=="three") { echo " class='aktivni'";
}
echo "href='#'>Fotogalerie</a><ul>";
echo "<li><a href='fotogalerie2011.php?page=three'>Strongman foto GJ 2011</a></li>";
echo "<li><a href='fotogalerie2010.php?page=three'>Strongman foto GJ 2010</a></li>";
echo "<li><a href='fotogalerie2009.php?page=three'>Strongman foto GJ 2009</a></li>";
echo "<li><a href='fotogalerie2008.php?page=three'>Strongman foto GJ 2008</a></li>";
echo "</ul></li>";

Tohle je mnou tak trochu upravovaná verze, předtím sem používal jen jedno menu. Funkční verze byla ta, kde byl jen odkaz Fotogalerie, děkuju za rady :)

Moderátor Joker: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
Joker
Profil
Horac:
Co vlastně udává to $page?
A mimochodem, proč se pro to používají textové anglické číslovky? Ne že by to bylo přímo špatně (i když to asi některé věci zkomplikuje), jen to je zvláštní.

Dál na řádku 2 by možná bylo lepší použít podmínu if (empty($_GET['page'])) místo if (!isset($_GET['page']))
Použití empty() mi tu přijde logičtější, protože výchozí hodnota by se asi měla nastavit i v případě, kdy parametr page sice je nastavený, ale je prázdný (tzn. fotogalerie2011.php?page=).
Horac
Profil
Popravdě, už ani nevím, proč jsem plnil tuto proměnou anglickejma číslovkama.. Možná by to bylo lepší změnit na čísla, že..

No ta první část kodu udává to, že pokud není nastavená stránka tak to automaticky zadá "one", tedy první stránku...
Za else je pak to, že to bere podle podmínek v includovaném menu. Je to proměnná, nebo já přesně nevím, na co se ptáš :\

To použití je logické, to ano, jen nevím kdy bude ta hodnota prázdná, protože to mělo ošetřit ten kod který je v každé stránce.. Zkusím to změnit
Ale já nevím, moc tomu nerozumím :D
Jdem i spíše o to, jak zapsat, že se má označit vždy o řád vyšší položka menu
Joker
Profil
Horac:
Jdem i spíše o to, jak zapsat, že se má označit vždy o řád vyšší položka menu
Na to se právě ptám: Jak se pozná, která položka je o řád vyšší?
Horac
Profil
Aha, promin, nerozuměl jsme otázce.. No, to se právě ještě nepozná, protože tohle co tu je, bylo jen pro jednourovňové menu.. Zkoušel jsem pak vytvořit ještě jednu proměnou, ale nefungovalo to... Tak bych potřeboval popostrčit jak to vymyslet :)
Joker
Profil
Horac:
No, to se právě ještě nepozná, protože tohle co tu je, bylo jen pro jednourovňové menu
Tak v tom případě to samozřejmě nepůjde.
Bude potřeba to upravit, aby tam ta struktura byla promítnutá.
Asi nejjednodušeji by stačilo pole položka => sekce.
Horac
Profil
Udělat to pomocí pole, jo ?? Hmm to zní zajímavě, pokusím se to nějak vytvořit :D Pak to sem kopnu..
Nebonemáš nějaké praktické návrhy ??:) Děkuju:)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0