Autor Zpráva
Pevel.Sojak
Profil *
Dobrý den,
procházel jsem si tu již některá vlákna, ale můj problém to stejně nevyřešilo :/...
Jednoduše potřebuji vymazat obrázek z FTP a MySQL. Z databáze jde vše jako po másle, ale ze serveru se mi stále nedaří obrázek smazat :(.

if ($_REQUEST['action'] == 'delete') {
 delete_entry ($_REQUEST['page'],$_REQUEST['table'],$_REQUEST['id'],$_REQUEST['data']['id'],$_REQUEST['image_name']);
 unlink ($_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].'/files/images/'.$_REQUEST['image_name']);
}


Unlink nevypíše ani žádnou chybu, prostě jako by tam nebyl :/ Už nevím co s tím.
Předem děkuji za pomoc.
Joker
Profil
Soubor existuje? Uživatel pod kterým běží skript má právo ho měnit?
Rellik
Profil
Zkus dát pořadí obráceně - první smazat obrázek a pak teprv vymazat název z DB. Je to sice možná blbost, ale zkusit to můžeš.
Jinak na složkách ve kterých je to "zašité" bys měl mít práva 777 (files, images) Pak to musí fungovat správně. Případně si nech echem vypsat cestu toho obrázku, jestli je správná - to co máš v tom unlink() dej vypsat.
Pevel.Sojak
Profil *
Joker : Soubor samozřejmě existuje a práva jsou správně nastavená. Proto jsem bezradný :(
Rellik : Pořadí jsem zkusil změnit a výsledek je stejný :(
Majkl578
Profil
Funkce unlink v případě neúspěchu generuje chybu úrovně E_WARNING, zkus si zapnout výpis chyb a třeba budeme moudřejší.
error_reporting(E_ALL);
ini_set('display_errors', true);
crook
Profil *
Me jeste napada, jestli obrazek nemas jen pro cteni. Ve windows 7 mi to automaticky jakykoliv stazeny soubor dava jen pro cteni.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0