Autor Zpráva
sajgon
Profil *
Zdravíčko,
malej dotázek. Výpis novinek na homepage omezuji samozřejmě LIMITem při výpisu z databáze. Někdy se ovšem hodí aby se LIMIT měnil (teď měním limit přímo ve zdrojáku). To jsem si chtěl vytvořit v administraci tím, že bych si vytvořil v databázi tabulku a její údaje měnil, aniž bych musel hrabat do zdrojáku (a tím i tuto fci zpřístupnil ostatním správcům). Pak mě ale napadlo, že to je asi zbytečně robustní... navíc se tím na stránkách zvýší počet dotazů do DB, což asi není to pravé. Tak se ptám, jak lze inteligentně toto vyřešit? Nějakým zápisem a čtením souboru? Díky za rady.
Str4wberry
Profil
Pokud se ti bude zdát, že zvýšení počtu dotazů je velký problém, pak sis odpověděl. Řešením je kešování výsledků do souborů.
Tori
Profil
A nešlo by do DB přidat sloupeček (asi typ BIT), který by určoval, že se ta novinka má zobrazovat vždy? A pak vyhledávat jako union posledních x novinek plus všechny, které se mají zobrazovat stále. (Ale je to jen nápad, nejsem jistá, jestli to jde jedním dotazem).
Baklazan
Profil
neslo by ten LIMIT vytiahnut spolu z tym dotazom na novinky ?
Str4wberry
Profil
Tak jsem si zadání přečetl ještě jednou a přijde mi, že jde v podstatě o klasické ukládání konfiguračních hodnot do databáze, to je v zásadě pro jejich získání jeden jednoduchý dotaz, což není problém.
o_O
Profil
Osobně používám jeden či více konfiguračních souborů, v kterých jsou proměnné s logickými hodnotami true/false a v databázi to samé (zálohy, ...). Při změně vygeneruji podle databáze nový konfigurační soubor a ten includuji na každé stránce. Tím se vyhnu zbytečné zátěže MySQL (zvláště když vezmu v potaz že takto ukládám další věci jako oprávnění atd.). Pokud u Vás jeden dotaz na databázi znamená enormní zatížení, asi je něco špatně, a doporučil bych [#2] a zaměstnat někoho, kdo se v práci s databází orientuje.
sajgon
Profil *
Díky všem, z toho se už dá čerpat. Něco vymyslím :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0