Autor Zpráva
RD
Profil *
Jak zjistit rozměry obrázku aniž bych ho uložil na server a zjišťoval velikost přes imagesx() imagesy() nebo getimagesize(). Potřebuji aby formulářem neprošel obrázek větší než xy, ale nechci ho ukládat na server.
Cenobit
Profil
Hi

v PHP to podle me nejde z podstaty veci, nebot PHP bezi na serveru a obrazek je u uzivatele. Leda JavaScriptem.
Hugo
Profil
Jo, imho jen javascriptem.

Ja delam kontrolu velikosti obrazku na serveru, pokud je moc velky, tak ho necham v tempu.

Pokud chces omezit trafic, tak muzes udelat js kontrolu, ale vzdy je to potreba to znovu zkontrolovat i pomoci php.
RD
Profil *
Tak jsem na to asi přišel i bez javy, horší je to s resiznutím...

$im=imagecreatefromjpeg($HTTP_POST_FILES[img]["tmp_name"]);
$this->sirka = imagesx($im);
$this->vyska = imagesy($im);
imagedestroy($im);
Hugo
Profil
RD

Jenomze to ten obrazek ulozis na server, a to jsi nechtel.

P.S.: Neplet si Javu a JavaScript
Leo
Profil
Pouzivat imagecreatefromjpeg jen proto, abyste zjistil rozmery obrazku je obrovske plytvani prostredky, a na fotkach z trochu lepsich digitalu uz vam to selze na nedostatku pameti... Leo
RD
Profil *
2hugo: šaptně jsem asi nakladl otázku

2leo: jde o malé ikonky nahrávané na server, napadá tě lepší řešení,sem s ním :) jde o to že mám usery, kteří jsou občas schopní poslat na server hrůzné věci a chtít po nich aby si zmenšili obrázek sami je na jejich možnosti :(
Hugo
Profil
RD

Co tak getimagesize()
RD
Profil *
hugo: no jasně! díky
Leo
Profil
"jde o to že mám usery, kteří jsou občas schopní poslat na server hrůzné věci"

V prve rade musite osetrit, aby vam nekdo nemohl na server uploadovat neco jineho, nez obrazek - pokud vam tam nekdo uploaduje php skript a pak si ho spusti, hadejte, co se muze stat :-) Teprve pak bych resil detaily typu pocet pixelu. Leo
RD
Profil *
2 leo to tam samozřejmě mám, povolený je jen gif a jpeg, hrúzné věci je myšlno spíš rozměry obrázků ap.
Leo
Profil
"povolený je jen gif a jpeg"

A kontrolujete to jak? Leo
RD
Profil *
2Leo: přes $HTTP_POST_FILES[soubor]["type"] zjistím typ a pokud je ve skupině povolených, provede se move_uploaded_file
marek.sk
Profil *
Hmm, a jste si opravdu jisti, že přes $HTTP_POST_FILES[soubor]["type"] nejde protlačit nesprávný mime-typ? Samozřejmě k tomu nestačí běžný - korektně se chovající - prohlížeč. Tedy že nejde poslat zakernyskript.php s mime typem image/jpeg?

Já kontroluju i příponu všech souborů, které si ukládám na server.
Hugo
Profil
marek.sk a RD

Uz jsem to tu linkoval do jedne diskuze. Podivej te se sem
http://mirrors.inway.cz/manual/en/features.file-upload.php#53133
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0