Autor Zpráva
A
Profil *
Přátelé, kolegové programátoři, mám problém :)
Zasek jsem se u takové blbosti a nějak nevím jak dál. je to banalita, ale chybu v tom nevidím. mám skript, který ukládá do databáze, celkem to funguje, až na to že ty data ukládá vícekrát.
function UlozData()
{
    if (isset($_POST['ok'])) 
    {
          foreach( $_POST['cislo'] as $klic => $cislo)
          {       
            $idp = mysql_query("SELECT IDp from tabulka WHERE Cislo = '$cislo'");
              while($IDp = mysql_fetch_array($idp))
              {
                $uloz = "INSERT INTO tabulka_id(IDu,IDp)
                VALUES('".$_POST['idu'][$klic]."', '".$IDp['IDp']."')";                                             
                $VysledekDotazu=mysql_query($uloz); 
              }
          } 
                                 
 if(@!$VysledekDotazu)
                {
                echo "Neočekávaná chyba";
                }else{
                VypisVyuka();
                }  
    }
}

nevím čím to může být. dneska mi to nějak nemyslí, děkuji za pomoc
johnl
Profil
A:
Co čekáte že script přesně udělá? Počet uložení se bude odvíjet od toho kolikrát se provede foreach a kolik bude mít proměnná $idp řádků. Nevím co proměnná $idp obsahuje, ale pokud jen jeden řádek, problém bude v tom že uložení spustíte vícekrát funkcí foreach()..
Joker
Profil
A:
Pokut v $_POST["cislo"] bude nějaké číslo vícekrát anebo v tabulce tabulka tabulka je více záznamů kde Cislo = $cislo a IDp je stejné, uloží se data vícekrát.
A
Profil *
No tento skript ukládá do db IDuživatele a IDp(id toho cisla) z formuláře. No a ukládá mi to tam všechno vícekrát. asi bych měl tohle
$VysledekDotazu=mysql_query($uloz); 
dát někam jinam a ne do toho forearch ne? ale vůbec nevím kam, zkouším to už snad hodinu a nevím si s tím rady :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0