Autor Zpráva
Gavier
Profil
Dobrý den,
učím se PHP podle serialu na linuxsoftu a při implementaci části kodu na svůj web sem na razil na problém, který nevím jak řešit.

Jde o přidávání příspěvků, defakto je to taková návštěvní kniha. Příklad funguje naprosto bez problémů jako samostatný soubor (např. domena/board/index.php?celkem=7&od=6). Pokud vkládám tento soubor přez include tak již nefunguje stránkování příspěvků (např. domena/?function=board?celkem=7&od=6). Chápu že nemůžu v hlavičce dvakrát použít "?", vím že je druhý otazník třeba nahradit, ale nic co jsem zkoušel nefungovalo. Díky za rady.

Zde je ten script : http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=357

Konkrétně jde o tuto část:
      
      else echo "<a href=\"".$_SERVER["PHP_SELF"]."?celkem=$celkem&amp;od=1\">Začátek</a>&nbsp;|&nbsp;";
       if ($od<ROWS) echo "Předchozí&nbsp;|&nbsp;"; 
      else echo "<a href=\"".$_SERVER["PHP_SELF"]."?celkem=$celkem&amp;od=".($od-ROWS)."\">Předchozí</a>&nbsp;|&nbsp;";
       if ($od+ROWS>$celkem) echo "Následující&nbsp;|&nbsp;"; 
      else echo "<a href=\"".$_SERVER["PHP_SELF"]."?celkem=$celkem&amp;od=".($od+ROWS)."\">Následující</a>&nbsp;|&nbsp;";
       if ($od>$celkem-ROWS) echo "Konec&nbsp;<BR>"; 
      else echo "<a href=\"".$_SERVER["PHP_SELF"]."?celkem=$celkem&amp;od=".($celkem-$celkem%ROWS+1)."\">Konec</a><BR>";
Alphard
Profil
Musíte upravit tvoření odkazů, aby další proměnné byly přidány, tj. domena/?function=board&celkem=7&od=6. Můžete využít třeba http_build_query(), nebo to napsat ručně.
Gavier
Profil
Díky za radu přepsal jsem to ručně a funguje to. Problém byl především v tom že funkce $_SERVER["PHP_SELF"] mi vracela "index.php" já tam ale potřeboval dostat tu funkci. Pokud by měl někdo stejný problém tak tady je upravený kod
...
echo "<a href=\"/?function=".($_GET["function"])."&celkem=$db_count&amp;od=".($od-ROWS)."\">Předchoz\</a>&nbsp;|&nbsp;";
...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0