Autor Zpráva
scooti
Profil *
Zdravim vsetkych,
chcem sa opytat len na nejaku viziu ci system akym sa vybrat pri programovani stranky pre viacere jazyky.
Na stranke bude katalog produktov, ktore su zoradzovane do roznych kategorii a sekcii (kazdy vyrobok ma svoj popis, rovnako tak aj kategoria a sekcia). K vyrobkom su fotky s popismi. Potrebujem vytvorit taky system aby bolo mozne cez admin rozhranie v roznych jazykoch menit/pridavat popisy vyrobkov, sekcii, kategorii, popisy fotiek, taktiez aby aj tlacitka na stranke (v menu) sa automaticky prekladali podla zvoleneho jazyka. Pouzitie pola s prelozenymi textami sa mi v tomto pripade zda neefektivne, kedze cez admin rozhranie je mozne menit zakladne mena vyrobkov.

mam napriklad takto vyriesene vyrobky cez databazu
id | meno | sekcia | druh | rozmer ...

kdu su napr. tieto udaje:

1 | nejake_meno  | 1 | 4 | 100x500x1000
2 | nejake_meno2 | 2 | 4 | 100x500x1000



a popis kazdeho vyrobku v jazykovej mutacii som rozmyslal urobit takto
id_vyrobku | jazyk | text ...

v ktorom napr. su tieto udaje

1 | sk | slovensky popis vyrobku 1
1 | en | english translation


Rovnakym sposob su robene preklady poloziek/tlacitok v menu, popisy fotiek, sekcii, kategorii a tak podobne.
Len neviem ci to bude efektivne, ci nie je lepsia varianta ta, ze ku kazdemu vyrobku priradim dalsi stlpec s konkretnym jazykom, co ale bude trochu problem pri mazani alebo pridavani dalsej jazykovej mutacie stranky.
Chcem sa preto len opytat na nejaky vhodny sposob ako to poriesit co najefektivnejsie
Vopred dakujem za kazdu radu
pcmanik
Profil
scooti:
Tvoj navrch je dobry, pri pouziti indexov to bude rychle o to sa bat nemusis.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0