Autor Zpráva
Thomasito
Profil
Zdravím, mám problém se svými stránkami. Chtěl bych udělat, že patu stránek bych nemusel upravovat na každé stránce zvlášť, ale že by byl jeden soubor x.php, kde by se to dalo udělat a přitom se to upravilo na všech stránkách. To samé s menu atd. Jen jsem to nechtěl řešit přes iframe apod.
Díky moc za rady.
jenikkozak
Profil
Thomasito:
ale že by byl jeden soubor x.php
Podle názvu předpokládám, že to nechceš dělat v CSS, ale PHP.
Moderátor Davex: Přesunuto.
Jsou-li v PHP napsány i stránky, do kterých chceš tento soubor vkládat, stačí použít příkaz include:
<?php
include "x.php";
?>

Na Jakpsatweb.cz je o možných metodách hezké shrnutí v článku Skládání stránek z kousků.
Thomasito
Profil
jenikkozak:
vyzkoušim to, díky moc :)
Thomasito
Profil
jenikkozak:
a omlouvám se za blbou sekci
Thomasito
Profil
Jak jinak, problém. Nevíte co s tou patičkou mam dělat? Pochopil jsem z toho že to ten webhosting nepodporuje?
Thomasito
Profil
Tak jsem to nahradil jinym příkazem, ale teď je problém, že mi to ukazuje tu reklamu i v menu a patičce.
Kód:
<?
$a = file_get_contents("http://www.division37.wz.cz/menu.php");
echo ($a);
?>
DarkMeni
Profil
Hosting nepodporuje include(_once) ani require(_once) ? to pak bude snad lepší změnit hosting ne? Třeba nepodporuje víc dobrých funkcí a to pak stránka moc dobrá asi nebude.
jenikkozak
Profil
Thomasito:
Že by Webzdarma nepodporoval příkaz include? Tomu se mi vážně nechce věřit. Měl jsi správně adresu?

Nedá se na Webzdarma nastavit, aby nevkládali automaticky reklamu do všech souborů, ale jen do souborů, které si sám vybereš?
Thomasito
Profil
jenikkozak:
Adresu jsem měl určitě správně. Chyba vypadala takhle (kromě tý adresy, ta byla jiná):
Warning: include() [function.include]: URL file-access is disabled in the server configuration in /home/user/public_html/page.php on line xx
Warning: include(http://www.somedomain.com/file.php) [function.include]: failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/user/public_html/page.php on line xx
Warning: include() [function.include]: Failed opening 'http://www.somedomain.com/file.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/user/public_html/page.php on line xx

Jinak relativní soubor na vkládání reklamy se na WZ dá nastavit. Mam tam normálně nastavenej index.php a tohle mi to dělá.
ddsdfs
Profil *
Thomasito: Zadávej to ve formátu:

include ("soubor.php");


Bez WWW protože WZ hosting zakažuje vzdálené includování.
Thomasito
Profil
ddsdfs:
To jsem myslim taky zkoušel a nefungovalo...ještě pro jistotu zkusim jednou.
Thomasito
Profil
ddsdfs:
Strašně moc děkuju, funguje to :)
Děkuju všem za rady.
Vim že teď už je to OT, ale neměl by někdo z vás návrh na nějaký hezčí menu? :P
ddsdfs
Profil *
Thomasito : Blbost... jak by tam asi fungovali Redakční systémy typu Php Fusion kde se include využívá na 100% procent ....
ddsdfs
Profil *
Vertical menu ( Js )
Thomasito
Profil
ddsdfs:
nevim, poradil jsi mi to a funguje to, ale jenom na hlavní stránce :/ nevíte někdo jak dát odkaz i do podadresářů? protože hlavicka.php , pata.php , menu.php a styly.css jsou jenom v kořenovym adresáři a nechce se mi to upravovat v těch dalších...podívejte se sami, na hlavní stránce je to OK ale v pravidlech týmu už ne
Tori
Profil
Thomasito:
No vždyť jste v podadresáři webu, tak na soubor o úroveň výš musíte odkazovat
include ("../soubor.php");


Druhá varianta je definovat si konstantu s cestou k hlavnímu adresáři webu, a všechny includy potom dávat relativně k ní:
define('MAIN_DIR', '/3w/wz.cz/d/division37/');
// Toto funguje v index.php i v pages/rules.php
include MAIN_DIR . 'menu.php';
Thomasito
Profil
Tori:
Ta první varianta funguje, zadával jsem blbě cestu k vyšší úrovni
include ("./soubor.php");

Děkuju za radu, pokud to bude blbnout, použiju variantu s definováním hlavní složky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0