Autor Zpráva
Slash24
Profil *
Potreboval by som poradiť s nasledujúcim problémom. Je to vlastne bežne riešené cez dbs layers ale ja si potrebuejm nutne vytvoriť vlastnú databázovú triedu. No neviem si poradiť s prenášaním pripojnenia.

Aby bolo jasné čo potrebujem, jednoduchý príklad -

na index.php mám login formulár ktorým sa pripojím na databázový server - host, login, pass. Po jeho odoslaní sa pripojím k db serveru a vytvorím si objekt pripojenia. To je v pohode. Dostanem sa na login.php a tu mám ďalší formulár s výberom databázy. Tu nastáva aj problém - ako mám prenášať objekt pripojenia k databáze ? Jednoducho keď odošlem formulár s názvom databázy kam sa chcem dostať tak sa dostanem na stránku query.php no tu objekt pripojenia už neexistuje.

Mám všade vytvárať nové pripojenie na databázu (Ak áno akým spôsobom je najlepšie prenášať login parametre ? cez post ?)? Alebo sa dá objekt prenášať medzi jednotlivými stránkami (nejakým spôsobom ho globalizovať ...)

Dúfam že som to napísal jasne, vopred ďakujem za odpovede.
sysel
Profil
AFAIK=pokud vím, všechny proměnné a tedy i objekty vznikají, trvají, ale i zanikají v průběhu vykonávání skriptu. Ten má možnost si nějaké informace poznamenat do databáze (na své straně komunikace) pak je však problém, jak při dalším provádění určit, která data z databáze souvisejí se kterým lientským dotazem. Velmi jednoduchá, ale ne příliš bezpečná cesta je přes odeslání informací ve skrytém inputu
<input type="hidden" name="stav" value="moje důležitá data">
který musí být součástí klientem odeslaného formuláře. Jako optimální lze považovat cestu přes oplatky - cookies, které mohou obsahovat celkem libovolná data včetně informace o délce "života" oplatky.
V žádném případě si neumím představit, že by se tou či onou stranou podařilo uchovat objekt připojení k databázi. Namísto toho by bylo žádoucí si přenést do příštího provádění skriptu parametry připojení, z důvodu bezpečnosti radši jen nějakými klíčovými slovy z převodní tabulky, která se includne hned na počátku skriptu.
Doufám, že jsem se vyjádřil jasně a že jsem podnítil k prostudování příslušných kapitol z manuálu PHP, client-server komunikace.
Slash24
Profil *
hidden input a cookies sú na prenos login dát k db neprijatelné z dovodu bezpečnosti. Vyriešil som to tak že login parametre prenášam pomocou session a pri prechode medzi skriptami sa vždy nanovo pripojím k db.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0