Autor Zpráva
yngwie
Profil
Ahoj,

potreboval by som radu,
v databázy MySQL mám uložené cesty k XML súborom, ktoré mán na servery a potrebujem ich pri zavolaní skriptu dajme tomu generátor.php na štandardný výstup. Toto sa mi darí iba v prípade, že
chcem predať jeden XML súbor ak ich chcem poslať viac hádže to chyby, nemáte niekto nejaký nápad ako to správne riešiť , teda nečakám konkrétne celé riešenie ide mi o navedenie na správnu cestu,
Ďakujem za rady.

$query = mysql_query("SELECT xml_data FROM archive_xml WHERE active=1");
  $xml="";
  while($db_data=mysql_fetch_array($query))
  {
     $data = file_get_contents($db_data['xml_data']);
     $xml .= $data;    
     $i++;
  }  
  
  $out= simplexml_load_string($xml);
   header("Content-Type: text/xml");

  echo $out->asXML();


Takto nejak som si povodne myslel, ze by to mohlo ist, ale nejde:(.
__construct
Profil
yngwie:
hádže to chyby
Aké? Predpokladám ale, že je to chyba parsovania XML. Pokiaľ, ale chceš iba textový výstup – potrebuješ tie XML parsovať?
yngwie
Profil
No problém je, že potrebujem na výstupe XML nie text a áno je to chyba parsovania XML. Ide mi skôr o to, či nemá niekto skúsenosť ako by sa to dalo vyriešiť.
Mike8748
Profil
yngwie:
a CELÁ chybová hláška zní jak?

předpokládám že si to stěžuje na to že XML má více než jeden kořenový element. řešit se to dá jednoduše že celý výpis ještě obalíš dalším XML elementem, aby z toho byl správně formovaný XML dokument.

celé to ovšem závisí na tom co s tim výsledným xml budeš dělat (proč potřebuješ více XML dokumentů v jednom souboru)
yngwie
Profil
No pokúšam sa urobiť XML import do systému POHODA, ručný import tak, že si tie XML stiahnem na disk a importujem mi ide v pohode, ale chcem to automatizovat nech nemusim vzdy vsetko tahat, myslel som si, že to proste natlacim tie XML súbory dávkovo cez php skript na výstup, ale ako som písal tak to funguje iba pri jednom XML, pri viacerých je to už chybné XML, lebo ako píšeš nie je obalené v root elemente, len problém je, že zase v pohode mi to neprejde import takto, jedine asi napísať nejakú XSLT asi. Alebo to celé riešiť nejak inak.
Mike8748
Profil
yngwie:
v tom případě by bylo lepší cyklem projít ty XML soubory, vytáhnout z nich ty důležité části (třeba pomocí SimpleXML) a z nich vytvořit jeden velký (dočasný) XML soubor, který potom naimportuješ do Pohody
yngwie
Profil
Mike8748: vdaka za rady uz to bezi, simplexml a par regularnych vyrazov to poriesilo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0