Autor Zpráva
hexcross..
Profil *
Zdravím,

dělám na stránky napojení Google Maps, na mapě si uživatel vybere místo klikne, souřadnice se uloží do DB. Pohoda.

Ale teď je vytáhnu z DB a chci je zobrazit na mapě včetně markeru, ohu to udělat pomocí stejného API to vím.

Ale otázka je : nejde to jednoduše přes iframe? Bez JS? Pokud jo, tak jaké tam jsou parametry?

Díky.
Chro
Profil
Můžeš použít API Google Static Map. Pro generování obrázku s mapou se do HTML tagu img jako zdroj zadává parametrizovaná URL.
Alphard
Profil
Já vždycky používal js. Je to načtení jednoho souboru a pět řádků kódu, nezdá se mi to složité.
Možná by šlo najít parametry, jak vycentrovat mapu v iframe, ale nastavení markeru jsem ještě neviděl. Můžete si ale udělat vlastní stránku, které předáte v get parametry, ona je převezme a zobrazí mapu.

[#2] Odkázaná stránka je V2, doporučil bych hledat novější verzi.
[#4] Tak to se omlouvám, to jsem nevěděl. Čekal bych, že mají sjednocené verzování.
Chro
Profil
V2 je pro statickou mapu nejnovější verze.
hexcross..
Profil *
Chro:
Použít se to dá, ale už to není ta dynamická mapa jakou bych tam chtěl..


Tak to teďka zkoumám a možná bude stačit dosadit do parametru q souřadnice a stejně tak i do parametru ll

http://maps.google.cz/maps?q=50.105599,14.444362&oe=utf-8&client=firefox-a&ie=UTF8&hl=cs&hq=internet&&ll=50.105599,14.444362&spn=0.012634,0.022981&vpsrc=0&brcurrent=5,0,0&output=embed


Takže asi vyřešeno :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0