Autor Zpráva
anda
Profil *
Dobrý den,
ve škole nás učitelka vždy učila formát
<?php něco ?>


a skoro všude jinde vidím jen

<? něco ?>


Tak se tedy ptám... Je v tomto nějaký rozdíl? Proč nás to tedy učila, když se to nepoužívá? Je to kvůli nějaké starší verzi PHP?

Děkuji
motik
Profil
anda:
ve škole nás učitelka vždy učila formát
máte dobrou učitelku..

EDIT:
když se to nepoužívá?
jak to víš, že se to nepoužívá? např.
pcmanik
Profil
anda:
A kde vsade vidis ten skrateny zapis? Nema ziadny vyznam, moze to sposobovat len problemy, nakolko vela serverov ma zakazany tento kratky zapis. Jedine usetris 3 bajty miesta a to ti moze byt jedno. Vasa ucitelka vas to uci spravne.
anda
Profil *
No zas tak všude možná ne, ale když mi někdo kdo programuje v PHPčku posílá nějaký scripty, tak tam nikdy php nebylo... a v diskusích nebo návodech... teď zrovna nic najít nemůžu... to je tak, když někdo hledá něco co potřebuje najít :D Tak dobře, díky všem :) myslel jsem, že to bylo nutné jen pro starší verze PHPka, ona taková trošku zastaralejší je :D
Díky moc!
Bertram
Profil
Tento zápis funguje doteď, je ale nutné mít tuto možnost povolenou v konfiguračním souboru.
Poté zápis:
<?= "ahoj"; ?>

Funguje stejně jako:
<?php echo "ahoj"; ?>

Ale nedoporučuje se to díky různým doprovodným problémům, jako je například konflikt s xml.
Majkl578
Profil
Bertram:
Ale nedoporučuje se to díky různým doprovodným problémům
Od PHP 5.4 je zkrácený zápis pro echo (tj. <?= ... ?>) povolený a dostupný vždy, nezávisle na nastavení direktivy short_open_tag, která doposud zakazovala jak tento zápis, tak používání <?.
anda
Profil *
Ještě si dovolím mít dotaz... co to znamená
<?=

?
S tím jsem se ještě nikde nesetkal... :)
_es
Profil
anda:
co to znamená
<?=
Viď: [#5] Bertram
nemeja
Profil
Je mnohem lepší používat <?php ?>, jelikož to podporují všechny servery. <?=$promenna; ?> je zkracený zápis psaní <?php echo $promenna; ?>. Zkoušel jsem to a funguje to, jediná podmínka je mít zapnuté "short open tags" v nastavení PHP.
YoSarin
Profil
nemeja:
jediná podmínka je mít zapnuté "short open tags" v nastavení PHP.
Ne není. viz Majkl578 v [#6]
Majkl578
Profil
YoSarin:
Ne není.
Do verze 5.3 (aktuální) ano. Od verze 5.4, která vyjde ještě letos, už to závislé nebude.
YoSarin
Profil
Majkl578:
Já vím, to píšeš už v tom předchozím příspěvku (jen jsem mylně žil v domění že 5.4 už je venku, pardon :-( )

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0