Autor Zpráva
beckcz
Profil
Ahoj,
dostal jsem za ukol pridelat jednu oddil do stranek. Jsem zacatecnik s PHP, ale diky temto strankam jsem se tim nejak prokousal. Avsak jsem narazil na dalsi problem. Nefunguje mi prepinani mezi jednotlivymi strankami na localhostu. Pouzivam EasyPHP. Jelikoz to na serveru funguje a ja mam presnou kopii stranek, dedukuju z toho, ze to bude nekde v nastaveni EasyPHP. Prosim tedy o radu, kde je problem.


app.env.php tady
<?php
    define('WORKFLOW_SERVER','develop.maker.org');
    define('WORKFLOW_URL','/Workflow/?frm=mweb:createSWFItem');



$_ACTIONS = array(
				'_ACTION_HOME'				=>'Home',

);

foreach( $_ACTIONS as $k => $v )
{
	define( $k, $v );
}

$_ACTIONS_SRC = array(
				_ACTION_HOME						=> 'Home',
				
);

//request variables
?>

page.xml tady
<xml>
	<topMenu>
		<item   ref="Home"         hide="0" text="Úvod" type="leftButton" />
		
	</topMenu>
	
	</pages>
</xml>
	
	



Predem dekuji za odpoved.
Petr__
Profil *
Co přesně znamená: „Nefunguje mi prepinani mezi jednotlivymi strankami“? Jak se to projevuje?
beckcz
Profil
Omlouvam se, napsal jsem to fakt spatne.

myslim tim, ze kdyz na strance kliknu na odkaz, ktery by me mel odkazat na jinou cast webu, napr. v top menu je "O nas". Kliknu na to a hodi me to na sekci O nas. Pak adresa vypada takto " http://www.mujweb.cz/index.php?lang=cz&action=AboutUs&act=about&quot; . Jak jsem psal. Mam presnou kopii webu, a pouzivam EasyPHP. Tipoval bych, ze tu jsou 2 problemy. Jeden je mezi klavesnici a zidli a druhy bych rek, ze bude nastaveni php.
Diky
Alphard
Profil
Ten kód, co jste sem zkopíroval nevypadá jako (celý) router.
Z [#3] lze tipovat, že máte vypnuté register globals.
beckcz
Profil
Bohuzel,
register_globals jsem zapnul a dela to porad to same. File .htacces jsem nasel nekolikrat, postupne jsem to zkousel u vsech, nic nepomohlo.
V easy php to bylo ve slozce "phpmyadmin" a "phpmyadmin\setup" mimo easyphp to bylo v C:\Users\Admin\App\Local\Localweb\sfleet .
[easyphp 5.3.8]

edit : AllowOverride All mam take nastaveno
edit2: Tak pardon. Presel jsem na jiny pocitac (jine nastaveni php bych rek) kde se mi na indexu zobrazuji chyby typu

1) Notice: Use of undefined constant MYSQL_TYPE_LIKE - assumed 'MYSQL_TYPE_LIKE' in Z:\Program Files\EasyPHP5.2.10\www\lib\_mysql.php on line 14

2) Notice: Constant ROOT_URL already defined in Z:\Program Files\EasyPHP5.2.10\www\app\app.inc.php on line 2

3) Notice: Undefined variable: someNamed in Z:\Program Files\EasyPHP5.2.10\www\lib\_xml.php on line 252

4) Notice: Undefined index: _c in Z:\Program Files\EasyPHP5.2.10\www\lib\_xml.php on line 229


1) je mi jasny, ze to je spatne okomentovano, avsak by me zajimalo, jestli to neni nejakym nastavenim, protoze na webu to funguje (muzu to prepsat, ale je toho vic + pak bych to musel upravovat, kdybych to nahraval na web)

2) radek 2 - znamena to, ze sem mam nastavit localhost?
define('ROOT_URL','http://' . $_SERVER['HTTP_HOST'] . dirname($_SERVER['SCRIPT_NAME']));


3)nechapu, jak nemuze byt definovana promenna, kdyz jsem stahnul cely web(ktery funguje)

4)opet nechapu
if(is_array($da["_c"]))
            $new_array[$k.'__'.$d] = _xml2aryCompability($da['_c'])


Tech chyb tam je vic, avsak tohohle typu, ve stejnych filech akorat na jinych radcich, jine promenne. Znamena to, ze mi tam neco chybi? Nebo mozna, ze to potrebuje byt pripojeno k databazi?
Uz fakt nevim, kazdopadne predem dekuji za jakoukoliv odpoved.
beckcz
Profil
tak jsem zapnul register_globals, ale problem furt pretrvava. Ty notice co jsem napsal vyse by me ani tak nevadili, ale porad pretrvava ten problem

"myslim tim, ze kdyz na strance kliknu na odkaz, ktery by me mel odkazat na jinou cast webu, napr. v top menu je "O nas". Kliknu na to a hodi me to na sekci O nas. Pak adresa vypada takto " http://www.mujweb.cz/index.php?lang=cz&action=AboutUs&act=about&quot; ."

jde mi o to, ze jsem upravil nekolik textu v ty sekci "O nas", je to napsane spravne, ale nedokazu se tam dostat abych udelal screenshot jak to vypada.

edit: tak jsem upravil php.ini... dal jsem tam error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE & ~E_STRICT ... tim jsem vyresil ty Notice..ted jak, aby se mi tam provadeli ty skripty na tu zmenu sekce..
Davex
Profil
beckcz:
kdyz na strance kliknu na odkaz, ktery by me mel odkazat na jinou cast webu, napr. v top menu je "O nas". Kliknu na to a hodi me to na sekci O nas.
A chyba je tedy v čem? Ve vygenerovaném HTML kódu jsou špatné adresy v odkazech nebo se na všech správných URL zobrazuje jen jedna stránka?
beckcz
Profil
Na vsech spravnych URL se zobrazuje jen jedna stranka. Zkusil jsem upload na endora.cz . Beze zmeny.
Davex
Profil
Nevypadá to jako problém s konfigurací PHP, ale můžeš zkusit porovnat nastavení se serverem, kde to funguje (z výpisu phpinfo()).

Také můžeš zkontrolovat, zda se do routeru správně dostávají proměnné z URL, a že jsou dostupné všechny potřebné soubory.
beckcz
Profil
s tim phpinfo bude asi problem, kdyz mam pristup pouze na svn server. Tam to nebudu nejspis nerozjedu, kdyz se mi tam zobrazi pouze kod.

"Také můžeš zkontrolovat, zda se do routeru správně dostávají proměnné z URL, a že jsou dostupné všechny potřebné soubory." pardon, nekde nahore jsem psal, ze jsem zacatecnik. Muzes mi prosim priblizit co tim myslis? Popripade me nejak nasmerovat?

Uz stracim trpelivost. Proto nabizim 600Kč(prevodem na ucet) tomu, kdo me pomuze tento problem vyresit. V pripade zajmu me prosim kontaktujte na icq 239733456. (Je to zoufale, ale uz nevim co s tim. :D )
Davex
Profil
beckcz:
s tim phpinfo bude asi problem, kdyz mam pristup pouze na svn server.
Máš stažené opravdu všechny zdrojové kódy? Není tam nějaká instalační příručka nebo soubor README, který popisuje způsob instalace a úvodního nastavení?

pardon, nekde nahore jsem psal, ze jsem zacatecnik. Muzes mi prosim priblizit co tim myslis? Popripade me nejak nasmerovat?
Myslím to, že si projdeš kód a zkontroluješ, zda jsou v routeru očekávané vstupní hodnoty a že se na základě těchto hodnot hledá zdroj obsahu na správném místě.
beckcz
Profil
Bohuzel instalacni prirucka ani readme zadny, ano cely web mam stahly (checkout svn - slozka Web). Prochazim kod, ale jsem z toho jelen. Rek bych, ze je to docela slozity kod a nikdo mi k tomu nedal zadne vysvetleni nebo me do toho nezasvetil, takze myslim ze to je jako hledat jehlu v kupce sena. Prochazim to uz nekolik dni a nejspis se ponoruju hloubs a hloubs do PHPcka, necemu jsem se priucil, ale to je mi momentalne k nicemu. :D
BTW Davex, nechces si vydelat nejaky penizky, verim, ze muj problem bude nejaka trivialnost a profik jako ty by to mel zfoukly za par minut. :D
beckcz
Profil
Tak vyreseno. Chtelo to dat do .htacces

<IfModule mod_php5.c>
  php_flag short_open_tag 1
  php_flag register_long_arrays 1
</IfModule>


Dekuji vsem za prispevky a navrhy. A omlouvam se za "laicky" napsanou otazku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0