Autor Zpráva
SwimX
Profil
Dobrý den,

máme v plánu přesunout server na nový. Chtěl bych zároveň upgradovat verzi PHP z 5.2 na 5.3, je tam nějaká fatální změna? Například zákaz funkcí ereg a podobné?

Děkuji za odpovědi
DJ Miky
Profil
Přehled změn nabízí přímo manuál: http://php.net/manual/en/migration53.php
SwimX
Profil
Ok, doufal sem, že někdo řekne: Je to v pohodě :-)

Co přesně znamená:
The new mysqlnd library necessitates the use of MySQL 4.1's newer 41-byte password format. Continued use of the old 16-byte passwords will cause mysql_connect() and similar functions to emit the error, "mysqlnd cannot connect to MySQL 4.1+ using old authentication."

nyní používám klasické: $connection=mysql_connect(SQL_HOST,SQL_LOGIN,SQL_PASSWORD,SQL_DATABASE_NAME); a SQL_PASSWORD je například "34567GHJK";
CZechBoY
Profil
ereg funkce je stará, tý bych se hned zbavil
přechod z 5.1 na 5.3 u mě nebyl žádný problém :)


mysql verze 4?!
SwimX
Profil
CZechBoY:
mysql verze 4?!
asi jo.

ereg funkce je stará, tý bych se hned zbavil
v těch sto webech to vážně dělat nebudu :-)
CZechBoY
Profil
aha tak máš starý rozšíření v PHP a novou verzi serveru MySQL
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/apis-php-problems.html

zkus ještě MySQLi ale myslim že to taky nepůjde

co je to za hosting?
Majkl578
Profil
SwimX:
asi jo.
Tak to spíš hledej nový hosting. Aktuální verze MySQL je 5.5.

Například zákaz funkcí ereg a podobné?
Funkce ereg* nejsou zakázané, pouze hází E_DEPRECATED. Pro staré scripty doporučuji vypnout jejich reportování.

Obecně 5.2 -> 5.3 nepřináší mnoho BC breaků, dá se říct, že pokud aplikace není napsána opravdu velmi špatně, poběží i na 5.3. Zajímat tě bude především stránka o zpětně nekompatibilních změnách. O dost horší (z pohledu starého a špatného kódu) to bude z 5.3 na 5.4.
SwimX
Profil
Majkl578:
Tak to spíš hledej nový hosting. Aktuální verze MySQL je 5.5.
tak to nevyjde, máme u Ignum server za 8 000 měsíčně :-)

Aktuální verze MySQL je 5.5.
Tak to jsem možná plácnul tu verzi 4 :-) nějak nesleduji, co tam máme za verze a předpokládám, že tam je něco aktuálnějšího. Pouze u PHP mě zarazila verze 5.2 protože sem chtěl začít s Nette. Ignum teď přišlo s upgradem tak chceme rovnou i 5.3 verzi PHP.

Zajímat tě bude především stránka o zpětně nekompatibilních změnách.
Tu jsem četl, a proto jsem se ptal: #3 -> co to znamená, ty hesla. Tak já kouknu co máme za verzi MySQL a pokud je novější, tak je to snad ok.

Funkce ereg* nejsou zakázané, pouze hází E_DEPRECATED. Pro staré scripty doporučuji vypnout jejich reportování.
Ano, to vím, error_reporting je na ostrých webe na 0. Jen jestli to už nezákazali uplně :-)


Tak mnohokrát děkuji
SwimX
Profil
Verze MySQL: 5.0.27

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0