Autor Zpráva
Resigo
Profil *
Chtěl jsem se zeptat proc mi nechodí aktivační e-maily..tady je kod na to odesilani...jsem uplný začátečník a nevím co s tím

$lastid = mysql_insert_id();
          
 
$to = $email;
$subject = "Activate your account!";
$headers = "From: *****@seznam.cz";
$server = "smtp.seznam.cz";

ini_set("SMTP", $server);

$body = "

        Hello $username, \n\n
        
        You need to activate your account with the link below:
        http://www.*********.cz/activate.php?id=$lastid&code=$random
        \n\n
        
        Thanks!
        
        ";

mail($to, $subject, $body, $headers);

prosím co je tu blbě? proč to nic neposílá? všem moc dekuji za odpověd :)
Marek88
Profil
Důvodů může být více. Třeba to, že v proměnné $email není správná adresa. Pokud je správná, tak může být chyba s tím SMTP serverem. Já to nikdy nenastavoval a fungovalo mi to. Nevím, zda se dá přes seznam takto odesílat... Dále pak se mail možná odešle, ale je identifikován jako spam. Přečtěte si zdejší FAQ ohledně mailů.
Resigo
Profil *
Ted mě napadlo, že k tomu emailu musí být i heslo. Protože pochybuji, že můžu poslat email z emailový adresy beztoho aniž bych někam napsal heslo. Nevíte někdo jestli to může být tím a kdyby jo nevíte jak ho tam napsat? :)
CZechBoY
Profil
ten $server a ini_set dej do pryč, pokud máš normální webhosting tak to půjde poslat i přes něj
nevím, jestli ti anti-spam na emailu nezakáže adresu ******@seznam.cz (teda jestli to nemáš zahvězdičkovaná jen kvůli nám ;) )
Slash24
Profil *
Hosting by mal mať nastavený vlastný SMTP server takže ho netreba nastavovať.

Pokial si to ale hostujes sám niekde na servery a php.ini si nastavuješ ty tak ako SMTP server musíš nastaviť SMTP tvojho ISP.
Resigo
Profil *
Moc děkuji za rady, nejak to zprovznim :)
CZechBoy: je to kvůli vám :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0