Autor Zpráva
spartan13
Profil
Dobrý den,
rád bych vás poprosil o pomoc při výběru php frameworku.

Zatím jsem projekty, které jsem programoval dělal čistě v php, takže nemám s frameworky žádné zkušenosti.
Vybírám framework, který by mi měl pomoci při bakalářské práci (výměnná kontextová reklama - počítám s budoucím rozšířením)

Od mého vedoucího mi bylo doporučeno začít s nějakým frameworkem, s čímž celkem souhlasím, vzhled webu bude stejně "doplňková služba". Přemýšlel jsem o Nette, které jsem se i snažil pár dní naučit leč poměrně marně, s formuláři apod. se pracuje opravdu příjemě, ovšem trochu chybí návody pro opravdové začátečníky, tutoriály jsou psané pro starší verze, mění se názvy tříd, člověk neustále musí hledat co se změnilo, a zejména práce s prezentery, šablonami a modelem je pro mě opravdu nesrozumitelná (ne návrh MVP ale konkrétní funkčnost)

I proto nyní přemýšlím, jestli má význam se pokoušet velmi neefektivně a pomalu se učit tento framework, který podle nových testů i ztrácí na své rychlosti. Nebo se naučit jiný framework, uvažoval jsem např. o Kohaně, který má i pro mě zajímavé funkce (rozšíření) spolupráce s GoogleMaps, geolokace, připojení k platebním branám.

Nebo naopak zvažuji, jestli se místo tohoto učení s frameworky spíše nevytvořit nějaké vlastní jednoduché řešení.
spartan13
Profil
ještě dodám, že je pro mne velice důležitá bezpečnost, to je právě důvod, proč jsem chtěl používat nette.

další faktor je rychlost, původně jsem myslel, že je na tom nette dobře, čímž si už nyní nejsem jist. Pokud vezmu nejnovější verzi tak nejjednodušší výpis "hello world" trvá 60-70ms, přitom weby, které jsem dříve psal v "čistém" php se načítali kolem 20-40ms včetně práce s databází apod.

děkuji za vaše názory a rady.
Eduard
Profil *
Framework sa rychlostou nevyrovna cistemu php kodu. Ze cenu "pomalsieho" nacitania stranky framework ponuka MVC, ovela rychlejsi vyvoj atd..

Osobne pouzivam cakePHP. Sice nie je z najrychlejsich ale vyvoj v nom je uplne jednoduchy a vlastne pluginy si do neho napises po par dnoch pouzivania.
Za zmienku stoja este Yii alebo Zend Framework.
Nox
Profil
Jestli ti doporučil framework, tak bych nějaký určitě použil a dělat něco vlastního mi přijde zbytečné

Jak je na tom teď Kohana s dokumentací? Když začínala, byla na tom nesrovnatelně hůř jak Nette, nevim co teď

Doplnil bych Symfony 2, to by mělo být celkově kvalitní... DooPHP zase dost rychlé, ale myslim že ještě není moc známé/rozšířené

... ale třeba Nette Latte a dalších super věcí bych se dost těžko vzdával
Snad se Nette ještě na rychlosti brzy vylepší
spartan13
Profil
Nox:
nakonec se prozatím opět vracím k nette, ono testy, které jsou dělané jsou obvykle stejně na "hello worl" což není vůbec typická aplikace a nemá tak vypovídající hodnotu, maximálně pro úplně statický web snad i bez podstránek.
rad
Profil *
Ja sem na stazi pricichl k Zend Framework a myslim ze je to dobre reseni - dobra dokumentace, velka komunita. navod pro zacatecniky primo na jejich strankach.
S rychlosti to mas pravdu - ale take zalezi jak si celou aplikaci postavis atd hodne pomuze cachovani atd.

jo a neboj se toho ja jsem puvodne grafik a MVC jsem porozumet dokazal ..i kdyz teda ze zacatku jsem s frameworkem byl min vykonej nez bez nej haha.
Majkl578
Profil
Posuzovat framework podle „Hello world“ je zcestné. Framework bys měl primárně vybírat podle toho, co požaduješ a co potřebuješ. Můžeš zkusit balast typu CakePHP, moloch typu Zend Framework nebo kompaktni Nette Framework. Ve výsledku stejně zvolíš to, co ti bude vyhovovat nejvíc popř. co pro tebe bude mít největší přínos.

Nette Framework má poměrně velkou a aktivní komunitu a teď i novou dokumentaci, tudíž by nemělo být tak obtížné s ním začít.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0