Autor Zpráva
xlifer
Profil
Jaký je váš názor na níže uvedené ošetření e-mail adresy?

Je to asi podle normy RFC 2822, nevím, ale přijde mi to na naše místní poměry docela zbytečně složité a hlavně jsou tam znaky, které jsem v e-mailu nikdy neviděl a mám pocit, že Seznam, Google, apod. takové znaky neumožnují v adrese vůbec používat?

if (preg_match('~^[-a-z0-9!#$%&\'*+/=?^_`{|}\~]+(\.[-a-z0-9!#$%&\'*+/=?^_`{|}\~]+)*@([a-z0-9]([-a-z0-9]{0,61}[a-z0-9])?\.)+[a-z0-9]([-a-z0-9]{0,61}[a-z0-9])$~i', $emailova_adresa)) {
// OK
}
Joker
Profil
xlifer:
Myslím, že to není třeba překomplikovávat. Ostatně, skutečně přesný regulární výraz na validaci e-mailové adresy podle RFC je šílený.
Zde jednoduchý regulární výraz na validaci e-mailu.

edit: Ale jinak ty znaky jsou skutečně povolené, stejný výčet znaků je i na Wikipedii
Rellik
Profil
Já to řeším podobně jak napsal Joker v tom odkazu..

if (!preg_match ("/^[_a-zA-Z0-9\.\-]+@[_a-zA-Z0-9\.\-]+\.[a-zA-Z]{2,6}+$/", $email)) {...
T-fon
Profil
Rellik:
if (!preg_match ("/^[_a-zA-Z0-9\.\-]+@[_a-zA-Z0-9\.\-]+\.[a-zA-Z]{2,6}+$/", $email)) {...

Narazil jsem na toto vlákno, když jsem hledal jak ošetřim e-mailovou adresu. Jen nerozumím tomu, proč je po a před uvozovkama to lomítko /. Našel jsem nějaký návod jinde a tam nebylo a kód mi nefungoval, teď už jo, mohl by mi to někdo prosím vysvětlit?
Spectator
Profil
Já osobně používám vestavěnou funkci:


filter_var($string, FILTER_VALIDATE_EMAIL)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0